Problem z Radeonem X 700 Pro

Witam,

Mam taki problem…Mam Radeona x700 pro firmy Sapphire. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nie śmiga on z pełną mocą (przynajmniej podczas chodzenia po stronach WWW) W Catalyst Control Center w zakladce Smartgart wszystko muszę ustawić na OFF, inaczej Karta zawiesza się w grach 3D. Gry jest ustawione wszystko na OFF karta śmiga, lecz w dxdiag w zakładce ekran, przyspieszenie teksturowania AGP jest NIEDOSTĘPNE, tak wiec wnioskuję, że go po prostu nie ma. Zauważyłem, że gdy mam czcionki wygładzone (cleartype) strony WWW wolniej się przewijają. Ze standardowymi czcionkami jest wszystko ok, ale wyglądają brzydko. Próbowałem wszystkich ustawień Smartgart. Gdy mam włączone AGP read na ON, PCI write i PCI read na ON , wtedy nie ma zwolnień w przeglądaniu WWW przy wygladzonych czcionkach, w dxdiag jest przyspieszenie teksturowania włączone… ale gry zawieszają się. Natomiat, gdy mam w smartgart wszystko na OFF, to gry śmigają bez problemów … wyświetlanie stron jest jednak spowolnione. Myślę, że spowodowane jest to brakiem owego przyspieszenia AGP. Wyczytałem gdzieś, że ta karta w pierwotnym zamyśle miala być pod złącze PCI-E, ale moja wersja karty jest pod AGP 8x (taką mam płyte) Karta działa na AGP dzięki specjalnemu układowi scalonemu.

Nie wiem w czym jest problem…Karta nie jest przetaktowana. Mam najnowsze stery ATI Catalyst 6.2. Bawiłem się także biosem, np funkcją fast writes, ale bez żadnego skutku. Mam płytę na chipsecie VIA i wgrane najnowsze sterowniki VIA Hyperion. Wcześniej mialem Radeona 9200 i kłopotów nie było…

Proszę o jakieś sugestie…brak mi już pomysłu. Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Reset biosu baterią,wyjmij na 30 minut,włóż i ustaw tylko co trzeba - nie dotykaj ustawień karty grafiki (oprócz ewentualnie ustawień AGP x8 lub auto).

Wgranie najnowszego biosu do płyty.

Świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Sprawdzenie karty grafiki na innym kompie.

Konflikt karty z płytą i zostaje wymiana karty na inną.

Przypomniało mi się, że na samym początku, gdy kupilem i w domu zamontowałem tę kartę, w ogóle nie chciała się odpalić. Wszedłem do biosu i odpaliłem domyślne ustawienia biosu - zaczęła chodzić normalnie, lecz z tym problemem, o którym wyżej pisałem. Tak więc, może to być przyczyna BIOSU. Pokombinuje :wink: Dzięki za wskazówki.