Problem z radiem peugeot 307

Witam mam problem z peugeotem 307 źle odbiera mi radio co mam z tym zrobić ? kupić coś takiego ? http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-sygnalu-12v-anteny-samochodowy-i6683364501.html

Wzmacniacz powinien być przy antenie. Do sprawdzenia czy dochodzi do niego napięcie po włączeniu radia.

1 polubienie

Czyli mam sprawdzić czy jest napięcie ? sprawdzę to multimetrem ?

Tak, jest to do sprawdzenia multimetrem.

a ten wzmacniacz co wysłałem nadał by się by wzmocnic zasieg ?

i jak ustawic ten multimetr zeby było dobrze na ile ustawic ?

Żaden wzmacniacz nie wzmacnia zasięgu. Wzmacniacz wzmacnia sygnał, łącznie z wszelkimi zakłóceniami. Dodatkowy wzmacniacz oprócz tego, który jest przewidziany fabrycznie w danym samochodzie, raczej nic ci nie da. Może na jakimś odludziu, gdzie faktycznie do najbliższego nadajnika radiowego jest daleko. Ale radia samochodowe (i samochodowe instalacje antenowe) generalnie bardzo dobrze sobie radzą z odbiorem odległych stacji. Po to właśnie jest ten fabryczny wzmacniacz.

Ja bym sprawdził, czy na pewno z gniazda antenowego radia nie wypiął się kabel antenowy.

Dla wzmacniacza powinno iść napięcie 12V, czyli zakres DC 20V na mierniku będzie okej. Problematyczna może być ewentualna wymiana wzmacniacza jeśli nie działałby - demontaż podsufitki (w końcu to francuskie auto z lat kiedy mit o niekupowaniu aut na “F” był w pełni aktualny). Zamontowanie tego z aukcji da efekt. Mówię z doświadczenia. Najważniejsze aby był podłączony pod zasilanie dla niego przeznaczone, np. w tym wypadku pod złącze nr 13

podłącz auto pod kompa. w kalkulatorze radia jest informacja o błędach. istnieje szansa, że obwód anteny jest uszkodzony.