Problem z RAM-em

Witam. Ostatni zakupiłem od kuzyna używany ram 2x4 hyper x genesis ddr3. Kiedy wkładam ram i włącze komputer nie ma obrazu jeśli wyciągne 1 kostkę 4gb obojętnie którą normalnie się odpala ale tylko do biosu jeśli wyjdę z biosu przez chwile trwa ładowanie systemu i komputer się resetuje prosze o pomoc :slight_smile:

BIOS/UEFI jakiego producenta? Jaką masz płytę główną i rozumiem że problem występuje we wszystkich slotach? Wypal/nagraj na płytę/pendrive jakąś dystrybucję Linux Live CD i sprawdź czy problem dalej będzie występować.

i3 540
P7h55-m
Rx 550 2g
Corsair RM 650x
Ram na którym tylko komp działa 2x2g KXH1600C9AD3B1K2/4G
Dodam że czyściłem komputer około tygodnia temu i nawet ten ram który działał tyle lat nie chciał działać w dual chanel dopiero jak w biosie zmieniłem wszystko na domyślnie i zresetowałem bios zaczął z powrotem działać.
Bios zaktualizowałem do 13 02 też nic nie pomogło (american megatrends) Problem występuje w każdym slocie działa tylko 1 kość obojętnie która ale jak się system ładuje zacina się i reset jak są 2 albo czarny ekran albo niebieski i nic nie można zrobić oprócz resetu
Ram który kupiłem KXH1600C9D3X2K2/8GX

A jesteś pewny, że sprawny?

Obsadź tylko ten zakupiony zgodnie z instrukcją do płyty.

Reset biosu baterią - prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę w biosie - ustaw bios i zapisz bios Save.

Program memtest86 i wykonaj dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

I zdarza się, że różne moduły nie chcą razem ze sobą współpracować lub płyta ma problem z zakupionymi modułami i trzeba dokupić identyczne, jak zainstalowane.

0 błędów i bateria od biosu też była wyciągana dalej nie działa :frowning:

W takiej sytuacji warto zaktualizować bios płyty głównej.

Tam na wszelki wypadek. Sprawdź jaką masz wersję. Może występuje nowsza.

Jest wgrana najnowsza wersja biosu 13 02 dalej nie działa :frowning: