Problem z RAM w Asus x54hr

Witam, Posiadam laptopa ASUS X54HR; procesor intel 2,20GZh; grafika radeon hd7470m; 4gb ram; windows 7 pro 64 bit.

Mam problem z pamięcią ram a mianowicie jakiś tydzień temu zrobiłem format po 3 latach, poinstalowałem sterowniki choć z grafą było trudno… praktycznie nic nie instalowałem tylko firefoxa i po włączeniu lapka bez żadnej włączonej aplikacji windows zrzera mi 75% pamieci ram  i od 50 do 70% procka… 

Przed formatem nie było z tym problemów więc przydałaby się pomoc;) z góry dzieki 

Zainstaluj hotfiksy dla systemu, a przynajmniej aktualizacje zbiorczą http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/21/windows-7-dostaje-wszystkie-dotychczasowe-aktualizacje-w-jednej-paczce.aspx Wysokie użycie pamięci może sugerować, że system poszukuje aktualizacji (sprawdź status Windows Update).

Pobrałem te aktualizacje, ale gdy włącze ten ‘‘instalator’’ wyskakuje mi tylko to… i od ponad godziny nic sie nie dzieje…

Standardem jest, że po instalacji Windows (głównie 7) przez pewien okres zużycie procesora jak i RAMu może być wysokie ze względu na wyszukiwanie dostępnych aktualizacji przez Windows Update. Możesz to albo przeczekać albo wyłączyć Windows Update całkowicie i ponownie uruchomić komputer.

 

Taka sama sytuacja dotyczy również starszych edycji Windowsa jak i w niektórych przypadkach Windowsa 8.1

Szanowni koledzy. Bardzo proszę nie dawać porad w stylu “wyłącz windows update”