Problem z Ram

(Badzio9) #1

(Od razu informuję że nie wiedziałem w jakim dziale to zamieścić:/)

Otóż mam taki problem: mam ram 1024 ale komputer tak jakby z niego nie korzystał, cały czas pc długo się uruchamia i mogę uruchomić zaledwie kilka programów które uruchamiają się wolno. Wydaje mi się że komputer czyta tak jakby tylko z pliku stronicowania a z ramu nie:/ Ram jest na pewno sprawny, jednak nie wiem dlaczego system z niego nie korzysta. Czy jest jakiś program bądź sposób żeby wymusić korzystanie z pamięci ram? Zaznaczę że jak komputer "pochodzi" to sytuacja się poprawia i wszystko lepiej funkcjonuje, ale to dopiero po około pół godziny. Obecnie mam w menadżerze zadań pamięć zdeklarowaną 165M/2460M i w użyciu pliku stronicowania mam 165MB. W programie do optymalizacji pamięci (nie używam go ale wchodzi on w skład pakietu optymalizującego system) mam wolne 747MB RAM. Jak wymusić żeby komputer korzystał z tego ramu. Dodam że zmniejszenie pliku stronicowania nie pomaga, a wyłączenie go prawie unieruchamia proces startu systemu:/

(Dudas bad boy) #2

Podaj reszte konfiguracji kompa może masz za duzo programow na starcie włączonych? wpisz w uruchom msconfig zakładka uruchamianie i odznaczasz niepotrzebne.

(Badzio9) #3

Konfig kompa:

no i informacja o pamięci ram:

PS. czy może to być spowodowane wadami dysku twardego, jakimiś błędami na nim typu zarysowana powierzchnia dysku albo "zestarzenie się" bo przecież to ma jakąś swoją użytkowalność, prawda? Pytam się o dysk bo ciągle mam problem z błędem krytycznym: UNMOUNTABLE BOOT VOLUME:/ Zastanawiam się nad kupnem nowego pc ale to dopiero za jakiś czas. Czy kupno nowego dysku pomoże (bo przecież ten plik stronicowania to na dysku jest)?

(JNJN) #4

Ustaw plik stronicowania na sztywno max i min np 100 MB i zobacz - wymusi to na systemie korzystanie z pamięci stałej.

Sprawdź dysk narzędziami producenta dysku,sprawdź tryb pracy dysku DMA.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html

(Szymon Himen) #5

stary proc słaby...płyta też....o karcie nie wspomnę...pewnie mas PC zawalone plikami i na starcie ci sie uruchamia dużo programów....przeczyść i sprawdź błędy programem CCleaner