Problem z RAM!

Mam taki problem iż:

w komputerze miałem wcześniej RAM KINGSTON 512mb i chciałem wymienić RAM na 2GB kupiłem pamiec GOODRAM 2x1GB. Więc założyłem i gdy włącze komputer wyswietla mi się na niebieskim tle informacja. “Jeżeli ten ekran widze pierwszy raz zrestartu komp…a jeśeli 2 raz …” Wiec tak zrobiłem, zrestartowałem kompa i znowu mi się to pokazało… Wie moze ktos co jest tego przyczyna??? (teraz pisze ze starego tamu 512MB)

Proszę o pomoc !!

EDIT: wyciagnałem to 512mb i włożyłem 2GB, próbowałem tez sam 1GB… Moze trzeba zainstalować od nowa system?? Może to poradzi… Wymieniał może ktoś kiedy RAM??

Ja dokładałem i nie było problemów.

Coś takiego mogłoby się dziać z Windowsem 98SE, bo miał problemy z obsługą ponad 512MB (była wydana poprawka), ale nowsze nie powinny protestować.

Czasem po włożeniu RAMu coś nie styka, wtedy trzeba wyjąć moduły i jeszcze raz włożyć.

Może płyta główna coś namąciła? Wtedy trzeba by wejść do BIOS-u i wybrać ustawienia domyślne. Albo zresetować BIOS (jest odpowiednia zworka).

Ile RAMu pokazuje BIOS? Bo jeśli płyta głowna poprawnie rozpoznaje moduły, to system operacyjny powinien działać.

MÓJ KOMP:

PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE GA-K8NF-9 / PCI-Expres/Dual Chanel DDR 400

PROCESOR: AMD Athlon 64

NOWE RAMY GOOGRAM 2x1GB=2GB

http://www.allegro.pl/item279753999_str … h_kit.html

TYLE POWINNO WYSTARCZYĆ ABY OCENIĆ CZY RAMY SĄ DOBRE DLA TEGO KOMPA

Podobno z goodramami są takie problemy że nie wszystkie płyty główne rozpoznają domyślne ustawienia timingów .Jeżeli możesz wejśc do biosu to looknij na ustawienia pamięci.W razie czego będziesz musiał ustawic ręcznie.

Dzięki za pomoc, ale już wcześniej zdecydowałem się zrobic REinstalacje systemu.

Ale dzięki za chęćpomocy!!