Problem z ram

dokupi/łęm do 1 g ramu 2 g. Jedynka jest na 667 natomiast dw/ójka na 800. Obie kości sa tej samej firmy patriot.

Oddzielnie jak najbardziej dzialaja, natomiast razem udalo mi sie tylko raz uruchomic kompa. plyta glowna intel netburst taktowanie 200.

Tak czy inaczej nawet 667 system pokazuje jako 400. Stracilem kontakt ze sprzetem komputerowym jakis czas temu i nie za bardzo wiem jak to ugryzc. W biosie juz sprawdzalem rozna konfiguracje ustawien i na nic. Zdziwilo mnie to ze raz udalo sie uruchomic, ale tylko raz.

prosze o porade

Witam!

Proponuję zostawić te kość 2 GB a jedynkę sprzedać i ementualnie kupić drugą kość 2 gb (jeśli z tą kością 2 gb komputer działa poprawnie). Inna kwestia to ile ten laptop max ramu obsługuje.

To moim zdaniem najrozsądniejsze rozwiązanie.

lopez27 , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nigdy nie wkłada się do komputera kości pamięci o różnych częstotliwościach pracy mimo tego, że są od tego samego producenta. Jeżeli tak się zrobi to komputer zawsze będzie odczytywał jako pierwsze kości o niższym taktowaniu albo całkowicie „zgłupieje”. Mogą być dwie różne kości w slotach, jeżeli chodzi pojemność Np. 1GB + 2GB, ale nigdy Np. 667MHz + 800MHz.

Pozostaw tylko kość 2GB 800MHz i ewentualnie dokup drugą o dowolnej pojemności ale z MHz = 800.