Problem z RAMami

Mam pytanko! !!

Kupiłem sobie 512 RAM DDR, a mialem wcześniej 256 RAM DDR. W płycie głównej mam dwa wejścia dla DDR. I jest taki problem, że jeśli włoże tylko 512 RAM DDR to mi pisze w systemie, że mam 512, ale jeżeli włoże drugą kostkę, to nie pisze mi, że mam 768 tylko 256 RAM. Jest na to jakiś sposób, żeby działały mi dwie kostki???

Płyta główna: ECS K7S5A (i sprawdzałem są dwa wejścia dla DDR i maksymalnie może wejść 1 GB RAM)

RAM 256 DDR PC 2100 (firma elirix) 266 MHZ

RAM 512 DDR PC 2100 (firma kingston) 266 MHZ

A żeby było ciekawiej to jak właczam kompa raz pisze mi, że mam 256 RAM, a jak potem zrestartuje to pisze, że mam 512 RAM i tak cały czas na zmiane

a system operacyjny co mówi (przy włożonych obydwu kościach) ?

być może pomógłby upgrad’e bios-u.

P.s.

Jaki system operacyjny? ( Win98SE mógł obsłużyć 768 MB RAM-u tylko przy zainstalowanym nieoficjalnym serwispaku : tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=772&t=35)

Windows XP Home Edition

Poprostu nie współpracują. I w upgade biosu się nie baw… Jak ci nie zależy, to wywal 256. :slight_smile:

jeśli system widzi (rozpoznaje) PRAWIDŁOWO ilość zainstalowanej pamięci - nie przejmuj się zbytnio bios-em

Pamięci 

     dwa sloty DIMM dla pamięci SDRAM PC100/133

    dwa sloty DIMM dla pamięci DDR PC1600/2100

Maksymalnie 1GB Ram, (32,64,128,256,512) - SDR lub DDR

z powyższego wynika, że winno być dobrze

i napisz, czy system operacyjny prawidłowo rozpoznaje ilość zainstalowanej pamięci…

ewentualnie możesz popróbować żonglowaniem pamięcią - to znaczy kolejnością instalowania w gniazdach…