Problem z RAMem(?) - "Acces violation at address (...)"

Właściwie od początku (już koło 1,5 roku) - momentu kupna komputera i zainstalowania systemu (win xp) mam pewien problem.

Z tego co pamiętam zaczął się już od pierwszych dni, ale nigdy nie był na tyle uciążliwy, żeby odesłać jedyną kość (Kingston 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)) na gwarancję, jednak z tego co pamiętam mam ją na dwa lata i należałoby w końcu ruszyć tyłek i zobaczyć, czy coś z nią faktycznie nie tak… Ale do rzeczy:

Zasadnicze problemy i symptomy:

Przy włączaniu komputera (już PO wejściu do Windows, gdy widać już pulpit i załadują się programy, które włączają się przy starcie (antywirus itp.) słyszę trzykrotne “pi, pi, pi” - takie “pi”, z głośniczka w komputerze, jak przy włączaniu komputera. Z tego co się dowiedziałem, oznacza to błąd w pierwszych 64 KB RAM, ale o teście memtestem dalej, najpierw kolejne symptomy.

Przy próbie włączenia niektórych programów, lub próbie użycia funkcji innych programów wyskakują np. takie błędy - "Acces violation at address (…). Write of address (…).:

Dwa pierwsze akurat przy programie “Extra Page”:

a1074d6b6a9b7195m.png

937e993b18d99f63m.png

A ten, przy programie do konwersji audiovideo “McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution”.

4ec7db966b87b73fm.png

Podobny błąd wyskakiwał przy wyłączaniu komputera, z włączonym “AutoConnectem”, aktualnie go nie używam, więc nie wiem, czy dalej występuje.

Pewnego dnia postanowiłem wyjąć RAM, włożyć go od nowa, przedmuchać, czy nie dostał się kurz, a może jak mi skręcali komputer został jakoś nie do końca włożony, no cokolwiek. Nie pamiętam, czy wtedy włożyłem go w ten sam, czy drugi slot, jednak wtedy na kilka dni lub godzin (w każdym razie na jakiś krótki czas) problem ustąpił (nie było “pi, pi, pi” przy starcie). A następnie znowu się pojawił. Trzy tygodnie temu wyjąłem RAM ponownie, znowu dmuchnąłem, tym razem na pewno włożyłem w inny slot, niż był, ale problem nie przestał występować.

Na noc włączyłem Memtest86+ V4.00 (22/09/2009). Chodził troszkę ponad 13 godzin - 18 Pass, 0 Errors.

Czy to więc na pewno jakiś błąd RAMu? I czy jeśli odeślę go na gwarancję, to dostanę naprawiony/nowy RAM? Może to błąd czegoś innego, lub czegoś, co mogę sam naprawić? To by mi odpowiadało, bo żeby odesłać kość, musiałbym na jakiś czas pożyczyć od kogoś inną…

Dodane:

Występuje też problem:

“(…) Nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32”:

83fcc0222f7995d1m.png

Przy próbie instalacji starych gier (Caesar III, Rezerwowe Psy, Settlers 2, Heroes 2…), mam wrażenie, że to również przez RAM.

Lucyferek ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Teraz jest konkretniej? Jest to problem trudny do określenia kilkoma wyrazami, dopisałbym tam teraz więcej, ale już się nie zmieściło. Ciężko jest go inaczej opisać, więc opis problemu zawarłem w treści postu, a w nazwie tematu zasygnalizowałem tylko z czym jest problem związany.

Dodane 14.03.2010 (N) 11:46

Sprawdziłem komputer z innym ramem - to samo. Czyli to nie ram.

Dodane 17.07.2010 (So) 13:48

Dopiero teraz chcę to napisać: była to jednak wina systemu. Po reinstalacji problemy ustały.