Problem z ramem ddr3 kompatybilność dwóch kości

Płyta główna: MSI B75MA-P45 (MS-7798)
Stary Ram :  ddr3 10600 GR1333D364L9/4G (chociaż GPU-Z pokazuje max 10700) chodzi obecnie na 1,5v
Nowy Ram:  ddr3 10600 GR1333D364L9S/4G (czyli po prostu z końcówka S) z mniejszymi płytkami tylko po 1 stronie.
Witam mam problem, dokupiłem ram’u do pc’ta. Przed zakupem i instalacją  cod black ops 2 chodziło ideolo (jedynie problemy z netem), dokupiłem ramu włożyłem do komputera i gra zaczęła tak jakby szybciej chodzić np. celowanie było szybsze sprint itd, jakby dostawał takiego zrywu, ale w momencie napotkania innych graczy (im więcej tym gorzej) przychodziły lagi/ścinki bez wpływu na fps z tym samym pingiem co cały czas, na powtórkach czasem widać jakby gra chodziła od 0,5 do 2 sekund za wolno (chociaż wydaje się szybsza i nienaturalnie płynna momentami) to sprawdziłem ramy memtestem 0 error, to wyciągnąłem 1 kość potem drugą w rożne socket dualem i 2x solo , każdą pojedynczo też, teraz nawet na starej kości mam tego typu problem :< 
Ps. przy włączeniu kompa wyskoczyło mi f1 bios i f2 run defaults (nie wiem, może miałem coś też ręcznie na zmieniać w biosie ? )
Proszę o pomoc.

dodam jeszcze tak dla jasności
i5 3470 3,2ghz ivy bridge 
radeon 7850 1gb saphire

PS  wyskakuje mi jakiś dziwny bug ex0 przez który nie mogę otworzyć całej reszty moich tematów TYLKO ten, więc przepraszam za spam