Problem z ramem - nie działa komputer

Witam, nie jestem dziś w humorze. Otóż dziś rano zakupiłem świeżutką kosteczkę ramu prosto ze sklepu :P. Poczekałem chwilę i została włożona. Wszystko ładnie sie zapowiada ale nie wykrył jej :confused: Wyciągnąłem starą i wsadziłem nową i działało. Domontowałem starą i tu problem ;/. Otóż komputer włącza się i dalej nic sie nie dzieje, dodatkowo kontrolka z żarówką się nie pali tylko ta od myślenia :?

Nie wiecie jak przywrócić sprawność z dwoma kosteczkami RAMu ?

P.S : Wczesniej nie działało w ogóle, włączał się na niecałe 5sekund ale po godzinie odwidziało mu się i chodzi normalnie ale nic sie nie dzieje i mam “zombi” bo napędy często same się wysuwają:/

P.S 2 : Oby dwie kosteczki Ramu są po 512MB :stuck_out_tongue:

P.S 3 : Lampka żarówkowa działa tylko przy trzymaniu RESET O_o

http://pl.youtube.com/watch?v=a-5pi3Znrc8

Pozamieniaj położenie kości, czasami trzeba je poprzekładać żeby wszystko działalo.

EDIT:

Co do lamki, albo sie spaliła albo ją po prostu odłączyłeś przy wkładaniu ramu.

Dalej to samo…

Ale jak nacisne reset to się pali :?!

Jaką posiadasz płytę główną ? (producent, model)

Podaj parametry obu kości RAM (nowej i starej).

Włóż obie kości RAMu i przetestuj je programem Memtest.

Wypakuj pobrane archiwum, plik w formacie ISO wypal na płycie, w programie do nagrywania używając opcji: Nagraj obraz na płytę. Uruchom ponownie komputer z płytą w napędzie. Jeżeli w BIOSie ustawione jest bootowanie z napędu CD/DVD, to rozpocznie się test pamięci RAM.

EDIT:

Spróbuj jeszcze zresetować BIOS płyty głównej -> wyciągnij z płyty głównej bateryjkę na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i uruchom komputer.

napisz jaki masz stary ram i jaki dokupiłeś.

Ile masz slotów ramowych?

Zakładając że 3:

Popróbuj:

1/3

1/2

2/3

Płyta : AS-ROCK g8up grade-1689

Kości (z naklejką i trójkątem stara) http://img169.imageshack.us/my.php?imag … 601qw8.jpg

Memtestem nie zrobie bo się nie da (patrz -> film)

//Dwa sloty

Jeżeli na jednej kości RAMu komputer działa, to testuj je pojedynczo.

Jeżeli na jednej kości RAMu komputer działa, to testuj je pojedynczo

Nie działa na dwóch, jednej ani na wcale :PP

Co do baterii, to dam cynka :slight_smile:

To samo ://

Przy wsadzaniu i wyciąganiu kości RAM miałeś odłączoną wtyczkę od gniazdka sieciowego ?

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź, czy dzieje się to samo. Jeżeli dalej to samo, to chyba coś z płytą główną nie tak.

Miałem odłączoną a co do zasilacza to nie ma możliwości ;/