Problem z RAM'em

Witam!

Mam problem z dokupioną kością ramu. Najpierw miałem 256mb DDR na szynie 3200 i dokupiłem do tego 256 DDR na szynie 2100. Wszystko chodziło bardzo sprawnie aż do pewnego czasu kiedy ni z tego ni z owego pamięć przestała działać poprostu system podczas boot’owania się restartuje wkółko.

Myślałem o reinstall ale wywala bluescreen z błędami: 0x00000050 i 0x0000008E. Tam gdzie kupiłem powiedzieli, że źle postawiony XP jest i dlatego taki problem. Sam już nie wiem o co tutaj chodzi dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam

reinstalka systemu zajmie Ci jakieś 2 godziny. Warto sprawdzić czy po tym też będą problemy. Mi ostatnio tez wyskakiwał blue screen z niewiadomej przyczyny. Reinstal Windy rozwiązał mój problem

nightking zrób test pamięci ram programem memtest.

Zlituj się nie formatuj co chwilę systemu. Niektórzy radzą format na najmniejszą błahostkę jak przed wiekami pijawki . Najłatwiej sprawdzisz jak wyjmiesz tą dokupioną kość i uruchomisz system. A swoją drogą sensowniej byłoby kupić drugą kość o takich samych parametrach a tak będzie spowalniała tę szybszą

No bez kości oczywiście rusza… No nic to będzie trzeba MemTesta zrobić.

A po co testować. Kość jest zwalona lub nie chce współpracować z twoją starą kością. Spróbuj oddać lub wymienić na taką samą jak masz czyli PC3200 co pewnie w sklepie będzie łatwiejsze

nightking nazwij temat konkretniej.