Problem z RAM'em

Witam! !!

Posiadam w moim komputerze dwie kości RAM’u 512 mb Hynix HYMD264646D8J-D43

Są na szynach DMM A1 i DMM B1.

Nabyłem nową kość ramu marki Kingston 512 Mb jej model to: KVR400X64C3A/512

W instrukcji od mojej płyty (Asus A8N-SLI) są wymienione Ramy które powinny być kompatybilne. jest na nich wymieniony także wyżejeymieniony Kingston, są tam zainstalowane pamięci hynix HY5DU56822BT-D43 (identyczne jak w moich hynixah, z czego wnioskuję, że powinny być w pełni kompatybilne…)

Jednak kiedy wkładam kość Kingston’a, bios znajduje mi 1.5 Gb RAM’u ale 333 Mhz (powinno być 400… wszystkie kości tyle mają), Windows jednak znajduje tylko 1Gb… :o

Kiedy włożę tylko kość kingston’a, Bios widzi 512 Mb 400 Mhz tak samo jak windows (czyli teraz jest dobrze)

Jednak kiedy dołożę moje 1Gb hynixa, bios znów znajduje 1,5 Gb 333 mhz, ale zato Windows widzi nadal 512 Mb… :o

Czy ktoś może mi powiedzieć o co tutaj hodzi???

Czemu windows nie znajduje mi pełnego 1,5 Gb (hociażby 333mhz)

I dlaczego bios wyświetla 333 mhz zamiast poprawnego 400???

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! !!

to wynika z ograniczeń płyty głównej i kombinacji obsadzonych banków - wszystko jest w manualu - ramy nie są dobrane optymalnie powinieneś zainwestować albo w 2x1gb w 2 kościach albo pozostać przy 2x512 w 2 kościach.

w instrukcji pisze, że mogę mieć do 4 kości RAM’u… czy to w czymś przeszkadza, że są 3???

kodowe nazwy pamięci są identyczne we wszystkich 3… tyle tylko ze jedna jest ponoć kingstona… (jest naklejka itp, ale pamięci ma te same)

jak widać :-).

toffik12456 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif