Problem z RAMem

witam wszystkich i prosze o pomoc z RAMem. mam plyte glowna ASUS P5SD2-X i do tej pory mialem tylko 256 mb ramu ddr2 wiec kupilem sobie jeszcze 1 gb ddr2 i wszystko powinno byc ok ale mi sie pokazywal niebieski ekran i pisalo standardowo ze blad i systam zostanie zamkniety itd. wiec zainstalowalem od nowa system i teraz juz sie nie pokazjue ale komp chodzi jakis czas i sie zawiesza i nic nie da sie zrobic i trrzeba restartowc. blagam o pomoc bo jestem troche zielony i nie wime co zrobic

Napisz dokładnie jakie kupiłeś pamięci i jakie masz??

kupilem GOOD RAM ddr2 1gb pc5300 dimm a ten stary mam good ram 256 mb pc4200 dimm

Moim zdaniem, masz dwie różne kości RAM. Np. Kingston i GoodRam, i one z takich, czy innych powodów nie chcą współpracować. Wyjmij stary RAM, zostaw nowe 1 GB i przetestuj, czy będzie OK. Jeśli tak, to już wiesz, co możesz zrobić ze starym RAMem :))

Hmmm Pamięci ok i nie powinny robić problemów.

Jak wyjmiesz tą nową to dobrze chodzi komp??

Może je przetestuj programem memtest.

wlasnie boje sie wyciagac stary ram bo nie wiem cczy potem jak wloze spowrotem to czy bedzie dzialal mi komp

o, odpowiedziałeś, zanim napisałem. Przetestuj jednak, tak jak opisałem w drugiej części posta.

to ja przetestuje i odpisze ale nie dzis bo na sylwka spadam a poza tym szczesliwego nowego roku

ejj jeszcze testu nie zrobilem chyba zrobie jutero ale wsadzilem sam ten 1gb i nie dzialal a ten stary 256 i jest ok