Problem z RAMem

(Artur Kosik) #1

witam wszystkich i prosze o pomoc z RAMem. mam plyte glowna ASUS P5SD2-X i do tej pory mialem tylko 256 mb ramu ddr2 wiec kupilem sobie jeszcze 1 gb ddr2 i wszystko powinno byc ok ale mi sie pokazywal niebieski ekran i pisalo standardowo ze blad i systam zostanie zamkniety itd. wiec zainstalowalem od nowa system i teraz juz sie nie pokazjue ale komp chodzi jakis czas i sie zawiesza i nic nie da sie zrobic i trrzeba restartowc. blagam o pomoc bo jestem troche zielony i nie wime co zrobic

(adam749) #2

Napisz dokładnie jakie kupiłeś pamięci i jakie masz??

(Artur Kosik) #3

kupilem GOOD RAM ddr2 1gb pc5300 dimm a ten stary mam good ram 256 mb pc4200 dimm

(Flyby) #4

Moim zdaniem, masz dwie różne kości RAM. Np. Kingston i GoodRam, i one z takich, czy innych powodów nie chcą współpracować. Wyjmij stary RAM, zostaw nowe 1 GB i przetestuj, czy będzie OK. Jeśli tak, to już wiesz, co możesz zrobić ze starym RAMem :))

(adam749) #5

Hmmm Pamięci ok i nie powinny robić problemów.

Jak wyjmiesz tą nową to dobrze chodzi komp??

Może je przetestuj programem memtest.

(Artur Kosik) #6

wlasnie boje sie wyciagac stary ram bo nie wiem cczy potem jak wloze spowrotem to czy bedzie dzialal mi komp

(Flyby) #7

o, odpowiedziałeś, zanim napisałem. Przetestuj jednak, tak jak opisałem w drugiej części posta.

(Artur Kosik) #8

to ja przetestuje i odpisze ale nie dzis bo na sylwka spadam a poza tym szczesliwego nowego roku

(Artur Kosik) #9

ejj jeszcze testu nie zrobilem chyba zrobie jutero ale wsadzilem sam ten 1gb i nie dzialal a ten stary 256 i jest ok