Problem z ramem

(Szal3k) #1

Witam. W ostatnich dniach, coś dziwnego zaczęło się dziać z moim ramem najprawdopodobniej. Wszystkie gry ładują się 2 dokładnie 2 razy dłużej. Np. Race Driver GRID ładuje mi się na do wyścigu tak długo, że wchodzę ostatni mimo, że inni mają 1GB ramu, a ja 2GB. Tak samo we wszystkich innych grach. Np CoD 5 ładuje się teraz 2 minuty ;-/ Wcześniej ładowało się bardzo szybko.

Palit XpertVision GeForce 9600 GT 512MB DDR3 2xDVI PCI-E BOX

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX

Gigabyte GA-P31-DS3L

Modecom MC-350 350W

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

Zaznaczam, że procesor był podkręcany do 2.6 i nadal jest podkręcony. Nie ma z nim żadnych problemów. Od około 3miesięcy jest podkręcony. Ram niezależnie na ile jest ustawiony to i tak samo długo ładuje.

Komputer jest kompletnie czysty. Logi hijack this były sprawdzane. Cały dzień poświeciłem na skany wszystkimi antywirusami online i spyware.

Nawet defragmentacje zrobiłem. Czy jest ktoś kto mógłby mi podać odpowiednie parametry dla pliku stronicowania dla mojego ramu?

(Ciuci) #2

Na początek może przeinstaluj sterowniki od karty graficzej,lub zainstaluj nowsze!

Sprawdz też pamięci np programem Memtest86 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... st86++2.01

(Szal3k) #3

Wykonałem mem test. Nie wykazał żadnego błędu. Jakieś jeszcze pomysły? Wie ktoś może jakiej wielkości powinienem mieć ustawiony plik stronicowania ?

(Baner) #4

standardowo jest to 1.5 razy wielkość ram więc ustaw tak, jak masz 2GB to ustaw na 3GB