Problem z ramem

(Mateos995) #1

Siema, nie wiem czy to dobry dział jeśłi nie prosze o przeniesienie. Więc mój problem polega na tym że mam Windowsa 7

Pro 32bit i podkreciłem sobie procek i razem z nim w góre poszedł też ram wiec teraz mam 2.4gb ramu według biosa i proc 3.5ghz,ale gdy wchodze PPM >moj komputer to pokazuje tylko 2gb ramu(procka normlanie 3.5ghz) zmieniałem na msconfig ale nadał jest tylko 2gb a w biosie pokazuje 2.4ghz. Co zrobić?

Sprzęt :

Plyta glówna ASROCK N68-s

Proc amd athlon x2 240

ram: Goodram 2gb

(rgabrysiak) #2

Zapewne zintegrowana karta graficzna "pobiera" pamięć którą poszukujesz :wink:

(Kwalimir) #3

Podkręcanie to Ci raczej ilości pamięci nie zwiększy, a tylko szybkość jej działania.Więc jakbyś "extremalnie" nie podkręcał będziesz miał taką samą ilość pamięci jak przed podkręcaniem.Ilość pamięci podaje się e GB a nie w GHz, więc coś Ci się musiało pomylić z tą pamięcią i taktowaniem procesora.

(Mateos995) #4

tam mi sie pomylilo, w biosie pokazuje 2.4gb ramu , a karte graficzna mam zwykla nie zintegrowana ati radeon x1650.

(Kwalimir) #5

Ech, pamięci masz tyle co fizycznie włożyłeś do komputera i noc tego nie zmieni.Czyli otwórz obudowę i sprawdź ile i jakiej pojemności masz kości pamięci, bo sam napisałeś że 2Gb GoodRam.Pamięć jest w kościach 128Mb, 256Mb, 512Mb 1024 itd.Więc nie bardzo możesz mieć te 2,4 Gb a raczej 2,5GB. X1650 z tego co pamiętam rezerwował sobie pamięć Ram ale głowy sobie nie dam urwać bo już dokładnie nie pamiętam.

(Mateos995) #6

kosc 2048mb to po podkreceniu nie powinno sie zmienić? bo bios pokazuje 2398mb

(Kwalimir) #7

Po podkręceniu zmienia się tylko szybkość taktowania pamięci, nigdy jej pojemność.Jeżeli jesteś pewny że masz tylko jedną kość 2GB to tak jest i nie wiem czemu bios inaczej pokazuje.

(Agatonster) #8

Mat3o ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.