Problem z ramem

Siema, nie wiem czy to dobry dział jeśłi nie prosze o przeniesienie. Więc mój problem polega na tym że mam Windowsa 7

Pro 32bit i podkreciłem sobie procek i razem z nim w góre poszedł też ram wiec teraz mam 2.4gb ramu według biosa i proc 3.5ghz,ale gdy wchodze PPM >moj komputer to pokazuje tylko 2gb ramu(procka normlanie 3.5ghz) zmieniałem na msconfig ale nadał jest tylko 2gb a w biosie pokazuje 2.4ghz. Co zrobić?

Sprzęt :

Plyta glówna ASROCK N68-s

Proc amd athlon x2 240

ram: Goodram 2gb

Zapewne zintegrowana karta graficzna “pobiera” pamięć którą poszukujesz :wink:

Podkręcanie to Ci raczej ilości pamięci nie zwiększy, a tylko szybkość jej działania.Więc jakbyś “extremalnie” nie podkręcał będziesz miał taką samą ilość pamięci jak przed podkręcaniem.Ilość pamięci podaje się e GB a nie w GHz, więc coś Ci się musiało pomylić z tą pamięcią i taktowaniem procesora.

tam mi sie pomylilo, w biosie pokazuje 2.4gb ramu , a karte graficzna mam zwykla nie zintegrowana ati radeon x1650.

Ech, pamięci masz tyle co fizycznie włożyłeś do komputera i noc tego nie zmieni.Czyli otwórz obudowę i sprawdź ile i jakiej pojemności masz kości pamięci, bo sam napisałeś że 2Gb GoodRam.Pamięć jest w kościach 128Mb, 256Mb, 512Mb 1024 itd.Więc nie bardzo możesz mieć te 2,4 Gb a raczej 2,5GB. X1650 z tego co pamiętam rezerwował sobie pamięć Ram ale głowy sobie nie dam urwać bo już dokładnie nie pamiętam.

kosc 2048mb to po podkreceniu nie powinno sie zmienić? bo bios pokazuje 2398mb

Po podkręceniu zmienia się tylko szybkość taktowania pamięci, nigdy jej pojemność.Jeżeli jesteś pewny że masz tylko jedną kość 2GB to tak jest i nie wiem czemu bios inaczej pokazuje.

Mat3o ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.