Problem z ramem

Witam, kupiłem płytę asus p8h61-mx i zamówiłem procesor. Teraz muszę kupić pamięci ram ddr3 1333 MHz. Płyta obsługuje pamięci w trybie dual chanel i docelowo ma być 8 gb, a teraz chce kupić 4 gb w jednej kości. Problem tkwi w tym, że nie wiem czy obie kości muszą być tej samej firmy i czy wszystkie kości mogą działać w trybie dual chanel.

Radzę od razu kupić dwa moduły. Potem może być trudno dostać identyczny egzemplarz, a muszą być oba identyczne firmą i parametrami, jeśli mają pracować w dualu.
Warto też pobrać i zajrzeć do instrukcji płyty: https://www.asus.com/Motherboards/P8H61MX/HelpDesk_Manual/
i tam sprawdzić jakie moduły RAM są preferowane przez firmę Asus.

Ok dziękuję

A czy jeżeli jakieś firmy nie ma na tej liście to znaczy, że nie będzie działać?

Znaczy że nie przetestowali.

1 polubienie

Bo znalazłem dobro ofertę tylko ram taktowany jest 1600mhz a maksymalne taktowanie płyty to 1333mhz. Czytałem że płyta zmniejszy taktowanie i wszystko powinno działać. Czy to prawda?

Częściowo! Prawda pod warunkiem, że pamięć… w ogóle zastartuje :grinning: A z tym bywa bardzo różnie na pamięciach nie testowanych przez firmę.