Problem z RAMem

(radzik radzik) #1

Witam :slight_smile:

Czy to normalne, żebym miał wolne tylko w zależności od wahań ale od około 80 do 100 MB RAMu wolnego. Mam uruchomione gg, skype, neta(to oczywiste), antywira, firewalla, apacha no i sieć troche ciągnie ?????? Sprawdźcie u siebie ile macie RAMU wolnego i napiszcie jak możecie. W ogóle mam 512 :slight_smile:

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 0:13

W buforze mam jeszcze około 175.

(Bartekviper) #2

Oczywiście, że tak. Wiesz MB do MB i masz tylko 100MB wolnego. Ja średnio mam 300MB zajętego, ale ramu mam aż 1GB

(radzik radzik) #3

bartekvip dzieki, bo myślałem że już cos się wkradło pomimo zabezpieczeń jakie mam. Faktycznie jest ok, powyłączałem co sie dało: gg, skype, neta i po restarcie jak uruchomił sie komp było 275 MB wolnego i w buforze około 235. To mówi samo za siebie :slight_smile:

(McDracullo) #4

ja mam ponieżej 300 (250~270) z 512 ramu. 8)

Ale wszyskie graficzne pierdoły wyłączone.. :wink:

(Zizirixi3) #5

Ja mam 800mb i mi w zupelnosci wystarczy :slight_smile: :). Świetnie się pracuje nawet z prockiem 2ghz Sempron 2500+.Oczywiście łącze bardzo spowalnia pracę kompa jak działa na full czyli jak masz na maxa wysylanie i pobieranie.Wiec z ramami nic Ci sie nie dzieje tylko przydalo by sie dokupic 512mb DDR.

(Johny) #6

Uważaj na nowe wersje programów,zwykle oprócz najbardziej potrzebnych rzeczy mają nowe,byc może niepotrzebne funkcje,które podnoszą wymagania pamięciowe programu,czasami potrzeba 50% tyle pamięci dodatkowo,program zajmujmujący 3 MB ram nagle potrzebuje 4,5 MB do 6 MB,a że tych programów jest więcej ,może ci tak uciekac nawet 40 - 50 MB pamięci

Zobacz też usługi w systemie,nie wszystkie są potrzebne,gdy masz zwykły komputer w domu,a zajmują pamięc,dodatki w stylu upiększaczy pulpitu też