Problem z RAMem

Witam :slight_smile:

Czy to normalne, żebym miał wolne tylko w zależności od wahań ale od około 80 do 100 MB RAMu wolnego. Mam uruchomione gg, skype, neta(to oczywiste), antywira, firewalla, apacha no i sieć troche ciągnie ??? Sprawdźcie u siebie ile macie RAMU wolnego i napiszcie jak możecie. W ogóle mam 512 :slight_smile:

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 0:13

W buforze mam jeszcze około 175.

Oczywiście, że tak. Wiesz MB do MB i masz tylko 100MB wolnego. Ja średnio mam 300MB zajętego, ale ramu mam aż 1GB

bartekvip dzieki, bo myślałem że już cos się wkradło pomimo zabezpieczeń jakie mam. Faktycznie jest ok, powyłączałem co sie dało: gg, skype, neta i po restarcie jak uruchomił sie komp było 275 MB wolnego i w buforze około 235. To mówi samo za siebie :slight_smile:

ja mam ponieżej 300 (250~270) z 512 ramu. 8)

Ale wszyskie graficzne pierdoły wyłączone… :wink:

Ja mam 800mb i mi w zupelnosci wystarczy :slight_smile: :). Świetnie się pracuje nawet z prockiem 2ghz Sempron 2500+.Oczywiście łącze bardzo spowalnia pracę kompa jak działa na full czyli jak masz na maxa wysylanie i pobieranie.Wiec z ramami nic Ci sie nie dzieje tylko przydalo by sie dokupic 512mb DDR.

Uważaj na nowe wersje programów,zwykle oprócz najbardziej potrzebnych rzeczy mają nowe,byc może niepotrzebne funkcje,które podnoszą wymagania pamięciowe programu,czasami potrzeba 50% tyle pamięci dodatkowo,program zajmujmujący 3 MB ram nagle potrzebuje 4,5 MB do 6 MB,a że tych programów jest więcej ,może ci tak uciekac nawet 40 - 50 MB pamięci

Zobacz też usługi w systemie,nie wszystkie są potrzebne,gdy masz zwykły komputer w domu,a zajmują pamięc,dodatki w stylu upiększaczy pulpitu też