Problem z RDS w micro wieży Philips MCM103B

Witam!

Mam problem z RDS-em w micro wieży Philips MCM103B. Nie wiem jak go włączyć. Instrukcja obsługi jest bardzo uboga, nic w niej nie ma o funkcji RDS :frowning: Na wyświetlaczu jest napis R-D-S lecz nie podświetlony (tzw. jest mało widzialny). http://www.skapiec.pl/site/cat/31/comp/1084181 Na tej stronie zwróćcie uwagę na to, że pisze tam radio z RDS. Jeżeli ktoś wie jak uruchomić funkcję RDS w tej wieży bardzo proszę o odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam,

ReaderPL

Jeśli jest pilot, to czy nie ma tam żadnego przycisku do uruchamiania/wyłączania RDS-u? A na panelu przednim wieży?

RDSu się nie uruchamia, jeśli jest coś nadawane to powinno samo na wyświetlaczu wyskoczyć. Jeśli na żadnej stacji nie ma to być może masz za słaby sygnał lub RDS w tym wynalazku jest beznadziejny.

Zależy od radia. Mam radio samochodowe, gdzie RDS można włączyć/wyłączyć, a w dodatku gdy jest włączony, nie chce odbierać stacji bez RDS-u (automatycznie szuka takiej z RDS-em).

CLOCK/DISPLAY

• Ustawianie zegara

• Wyświetlanie zegara

• Włączanie funkcji wyświetlania

informacji podczas odtwarzania

na pilocie masz na samym dole przycisk nacisłeś go??

@Kris-is

Niestety nie ma żadnego takiego przycisku.

@yorkfield25

Sprawdzałem na wielu stacjach i nic …

@piotrulek

Pewnie, że naciskałem ale wtedy wyświetla się tylko godzina. Po przytrzymaniu tegoż przycisku wyświetla się ustawianie godziny. Działa on tylko na odtwarzaniu z pendrive lub z CD (wtedy wyświetla tytuł, autora itp.)