Problem z RDS w micro wieży Philips MCM103B


(Pawel33303) #1

Witam!

Mam problem z RDS-em w micro wieży Philips MCM103B. Nie wiem jak go włączyć. Instrukcja obsługi jest bardzo uboga, nic w niej nie ma o funkcji RDS :frowning: Na wyświetlaczu jest napis R-D-S lecz nie podświetlony (tzw. jest mało widzialny). http://www.skapiec.pl/site/cat/31/comp/1084181 Na tej stronie zwróćcie uwagę na to, że pisze tam radio z RDS. Jeżeli ktoś wie jak uruchomić funkcję RDS w tej wieży bardzo proszę o odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam,

ReaderPL


(Kris-is) #2

Jeśli jest pilot, to czy nie ma tam żadnego przycisku do uruchamiania/wyłączania RDS-u? A na panelu przednim wieży?


(system) #3

RDSu się nie uruchamia, jeśli jest coś nadawane to powinno samo na wyświetlaczu wyskoczyć. Jeśli na żadnej stacji nie ma to być może masz za słaby sygnał lub RDS w tym wynalazku jest beznadziejny.


(Kpc21) #4

Zależy od radia. Mam radio samochodowe, gdzie RDS można włączyć/wyłączyć, a w dodatku gdy jest włączony, nie chce odbierać stacji bez RDS-u (automatycznie szuka takiej z RDS-em).


(Slodziakpila) #5

CLOCK/DISPLAY

• Ustawianie zegara

• Wyświetlanie zegara

• Włączanie funkcji wyświetlania

informacji podczas odtwarzania

na pilocie masz na samym dole przycisk nacisłeś go??


(Pawel33303) #6

@Kris-is

Niestety nie ma żadnego takiego przycisku.

@yorkfield25

Sprawdzałem na wielu stacjach i nic ...

@piotrulek

Pewnie, że naciskałem ale wtedy wyświetla się tylko godzina. Po przytrzymaniu tegoż przycisku wyświetla się ustawianie godziny. Działa on tylko na odtwarzaniu z pendrive lub z CD (wtedy wyświetla tytuł, autora itp.)