Problem z Realtek AC'97 w Ubuntu 7.10

Mam problem z kartą muzyczną Realtek AC’97(zintegrowana). Mianowicie, gdy odtwarzam jakąkolwiek piosenkę, dźwięk jest tak koszmarny, że słuchać się nie da…tak jakby ktoś się ostro bawił Equalizerem…jeszcze do tego jakieś szumy, skrzypienia…odtwarzałem różne piosenki w różnych odtwarzaczach, zmieniałem ustawienia EQ, zawsze to samo…dzieje się to tylko w Ubuntu…na Windowsie jest OK dźwięk jest bardzo ładny…

Czy to wina sterowników??? Może ktoś dać linka do strony z dobrymi sterami do tej karty dla Linuxa?

sim_jude96 , ostrzegam (i to po raz ostatni):

Kolejne Twoje posty OTy polecą do kosza, a Ty zarobisz zakaz pisania.

włącz alsamixer i spróbuj przyciszyć trochę kanał master lub/i pcm

(polecenie alsamixer wpisz w aplikacje–>> akcesoria -->> terminal)

klik9 - Przede wszystkim - w System -> Preferencje -> Dźwięk w każdym możliwym polu wyboru ustawiasz opcję z “ALSA” w nazwie. Nie wiem jakiego używasz playera, ale w jego ustawieniach także jako wtyczkę wyjściową zaznaczasz ALSA.

Po drugie - do regulacji głośności kanałów nie musisz używać terminala - klikasz ppm na aplecie regulacji głośności i wchodzisz w Otwórz Regulację Głośności.

A jak stery z ALSA nie wydolą, to spróbuj może sterów ze strony Realteka:

Stery Realteka

Wybierz na dole Unix/Linux i ściągnij Others. A dalej jest trochę zabawy, więc mam nadzieję, że alsamixer ci pomoże :slight_smile:

Dzięki wam bardzo, ustawienie wszędzie opcji ALSA i przyciszenie tych kanałów master i pcm pomogło. Jeszcze raz dzięki.