Problem z Realtek Audio HD na płycie głównej Asus P5K SE


(Lgtco99) #1

_ Przepraszam za złą pisownię _

Wszystko jest ok oprócz dźwięku, nie mogę zainstalować karty dźwiękowej ponieważ wyskakuje mi:

przy nowszych wersjach tego sterownika wyskakuje mi taki error:

w innym topicu wyczytałem ze jest to wina braku poprawki do XP (kb888111), jednak jej zainstalowanie zaraz po sp2 i sterownikach chipsetu nic nie pomogło. Posiadam XP Pro a po instalacji instaluję od razu SP2, potem sterowniki chipsetu.

PS.

W Audio Device on High Definiction Audio Bus brakuje sterownika, a w ustawieniach dźwięku, w odtwarzaniu dźwięku nie ma żadnych urządzeń.

  1. To nie są screeny z mojego kompa.

  2. cosik_ktosik już próbowałem i nie udało się

  3. Pytanie odnośnie tego: viewtopic.php?f=7&t=230985&p=1546004&hilit=instalacja+sterownik%C3%B3w+audio#p1546004 poradnika: podczas instalacji tej poprawki wyskakuje kreator instalacji tego Audio Device on High Definiction audio bus. Wyłączyć go? Czy go wyłącze, czy nie do do kontrolerów gier i dźwięku zostanie dodane urządzenie, a w nieznanych urządzeniach nie będzie już niczego.

  4. Pomiędzy instalacją sp2 a kb888111 instaluje chipset, ponieważ potrzebuje sp2. To może mieć wpływ na instalacje dzwięku?

  5. Próbuje wyłączyć to Audio Device on High Definiction audio bus, ale każe mi zresetować komputer, a po zresetowaniu urządzenie dalej jest włączone.


(adpawl) #2

Jak po tym kombinowaniu zostały jakieś pozostałości to je odinstaluj, przeczyść kompa i zrób reset.

Następnie zainstaluj poprawkę kb888111 odpowiednią dla swojego systemu i ponownie zresetuj kompa

...dopiero potem instaluj sterowniki realteka.