Problem z Realtek HD

Witam. Dopiero co zakupiłem nowego laptopa i już mam problem z kartą dzwiękową. Niestety nie znam się na tego typu rzeczach, ale postaram się wyjaśnić o co chodzi jak najlepiej.

Nie moge nagrywać jednej scieżki dzwiękowej w programie Cubase, tzn. oddzielnie mikrofonu i reszty. Zauważyłem, że w ustawieniach dziękowych brakuje zakładki “Wejście liniowe” a laptop na którym pracuje posiada tylko dwa wejścia na małe chincze. Szukałem na wielu forach czy ktoś ma również ten sam problem jednak nic nie znalazłem. Oczywiście z Realtkiem HD jest dużo innego rodzaju problemów, chciałbym wiedzieć czy brak wejścia liniowego to wina karty dzwiękowej, braku sterowników czy też komputera?

Przepaszam jeżeli opis mojego problemu jest niezrozumiały i nieprofesjonaly, ale jak już wspomniałem wcześniej - nie znam się na kartach dzwiękowych.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli coś jest niezrozumiałe proszę pytać.

A najnowsze sterowniki ze strony producenta ściągałeś http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false

Tylko najpierw odinstaluj stare sterowniki , zrestartuj i zainstaluj nowe :slight_smile:

Właśnie ściągam i zaraz powiem czy działąją.

EDIT : Niestety mimo instalacji najnowszych sterowników, mam ten sam problem. Może jest jakaś teoria na to?