Problem z Realtek konfiguracja HD

Witam.

Mam problem.Otóż nie włącza mi się Realtek konfiguracja HD(panel sterowanie dzwiekiem) .Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje.Prosze o pomoc.

Jaki masz system, płytę główną, kartę dżwiękową oraz zainstalowaną wersję sterowników do karty dżwiękowej ??

Tak więc z tego co wyczytałem problem leży w service pack 3,bo właśnie mniej więcej po tej instalacji przestał działać menedżer dźwięków realtek HD.

Bo wcześniej przy serwice pack 2 program działał bez problemów.

System-Windows XP home edition

płyta główna-Gigabyte GA-M56S-S3 (nVidia nForce 560) [DDR2, PCI-E, FW]

kartka dźwiękowa-realtek HD(zintegrowana w płycie głównej)

.Sterowniki do karty dźwiękowej są nowe.

Windowsa mam na dysku D(na dysku C windows zostal usunięty).

Co dziwne realtek mam zainstalowany na C i D.

Nie wiem może w tym leży przyczyna.

Czy istnieje jakaś łatka naprawiająca ten uprzykrzający problem?

Trochę jak więcej namieszałeś z tymi systemami. :slight_smile:

Twoja płyta główna : http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s3_1x.html

Sterowniki : http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … s3_1x.html

Wszystko powinno być inaczej ale najpierw zainstaluj UAA - Universal Audio Architecture 29.9 Mb :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

Po rozpakowaniu pliku MSHDQFE -> Win2K_XP wyszukaj ASetup kliknij dwa razy i dopiero będzie zainstalowany.

Następnie zrestartuj komputer i sprawdż.

Sprawdż w Menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania a jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / - Aktualizuj sterownik.

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio - czy masz wpisaną kartę dżwiękową w Audio i Głos.

Na C i D - niedobrze. Jeżeli masz obecnie system na D to sterowniki na C odinstaluj i przeczyść komputer CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Nie pomoże to dam inne wskazówki…

No naprawdę już nie mam nerwów i czasu do tego czegoś.A wszystko to wina tego service pack 3 prawdopodobnie.

Twoje porady nie poskutkowały.

W dalszym ciągu nie chce się włączyć Realtek konfiguracja HD(swoją drogą zawsze się ten program włączał po załadowaniu systemu w prawym dolnym rogu przy zegarze)).

No nie wiem czy firma realtek albo microsoft nie wydała jakiejś poprawki,która usuwa ten błąd???

Dam tu jeszcze linka do innego forum i polecam szczególnie przeczytać przedostatni post:

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=16755&fid=7

Dodane 07.01.2009 (Śr) 20:12

Odinstalowalem service pack 3 i nic.W dalszym ciągu nie włacza się ten panel dźwięku :/.

Nie ma już na C tego programu tylko na D.

Nie wiem moze problem jest w rejestrze.

Proszę bardzo o pomoc ,bo naprawdę potrzebny mi jest ten panel dźwięku :confused:

Jeżeli jest głos to ta ikonka nie musi być w tray`u.

Powinna być jeszcze w Start -> Panel sterowania - Realtek Konfiguracja audio HD.

Kliknij na nią dwa razy i otworzy się panel sterowników.

/ brązowa /.

Prawidłowa instalacja wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. UAA - Universal Audio Architecture.

  3. sterowniki do karty dżwiękowej.

  4. sterowniki do karty graficznej.

  5. DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

/ po każdej instalacji restart komputera /.

Mam Realtek ALC883 i do tego SP3, przetestowałem kilkadziesiąt sterowników i nigdy nie miałem problemów.

Najnowsze : http://www.softmania.pl/program-1351-realtek.html#m

Polecam R2.03 : http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=300393

viewtopic.php?f=2&t=281878&hilit=+Realtek

Jak masz SP2 to wystarczy poprawka KB888111 , jeżeli masz SP3 to musi być UAA.

Dzięki bardzo za fatygę,ale chyba problem leży gdzie indziej,bo nie pomogło.

Zainstalowałem tą poprawkę(obecnie posiadam sp 2) i nic.

Z panelu sterowania i z folderu realtek tez probowalem wlaczac Realtek konfiguracja HD ,ale nic z tego nie wlacza sie.

Wszystko w moim komputerze dziala bez zarzutu(dzwiek jest),wejscie cyfrowe działa,tylni panel dziala(słuchawki i mikrofon),ale problem jest jedynie w tym ze nie moge sobie przestawic na panel przedni gdzie znacznie ulatwialo mi to sprawe ze sluchawkami.

Service pack 3 cos namieszal a moze avast którego nie dawno zainstalowałem.Nie mam pojecia.

No nic,nie bede specjalnie przeciez instalowal od nowa windowsa,ktorego notabene nie zmienialem od momentu kupienia komputera(czyli od ponad roku).

Nie jestem tego zwolennikiem i w ogóle nie lubie tego robić(posiadam rzecz jasna oryginała).

No chyba,że kolega lub ktoś inny jakims cudem odnajdzie jakieś inne rozwiązanie.

witam czytalem wasze wypowiedzi i moj problemy dotyczy podobnej sytuacji tylko ze po instalacji relatek hd mam ja w panelu sterowania

jest ikonka i wszytko jednak niemoge uruchomic tego programu aha i jak odpalam komputer to na pulpicie

sie ukazuje blad ze ponowne zainstalowanie aplikacje mogloby rozwiazac ten problem szkoda lecz

to jednak niepomaga. Pomozcie bo mam nowiutkie logitech z5500 i komp po formacie i niemoge ich ustawic

( windos by malcolm mx7 srewis pack 3)

Podzdro dla wszytkich

Udało mi sie w końcu ,ale bardzo przypadkowo.

Za sprawą programu Superantispyware po zeskanowaniu i usunięciu(ponad 200 roznego rodzaju śmieci) program zasegurował restart komputera i tak uczyniłem.

Po wgraniu systemu patrzę a tu pojawia się w dolnym prawym rogu obok zegara ten charakterystyczny pomarańczowy głośnik realtek HD.

No i wszystko dziala super.Widocznie jakiś spyware albo zły rejestr blokował wgranie się tego programu. :o

tak czy sika dzięki z apomoc,może mój post w przyszłości komu się przyda :slight_smile:

Witam. Ja ma taki sam problem z dźwiękiem po formacie. Zainstalowałem xp sp3 oraz stery do płyty głównej i grafy z płyt cd dołączonej do kompa(instalacja automatyczna) i dźwięku nie ma. Może to wina xp sp3 i UAA bo przy instalowaniu sterów hd audio wyskakuję (błąd instalcji sterownika hd audio) moja płyta gł-GA-M56S-S3 karta graf. Radeon HD3850 i realtek ALC888(chyba). Może ktoś pomoże bo już próbowałem dużo rzeczy że sam już nie pamiętam co teraz chyba trzeba by było wszystko odinstalować i przeprowadzić instalację od początku. dzięki

@paweltbg :

1.Odinstaluj sterowniki od karty dżwiękowej.

  1. Przeczyść komputer CCleanerem.

  2. Zainstaluj UAA - Universal Audio Architecture.

  3. Zainstaluj sterowniki Realtek R2.03

  4. Zainstaluj ponownie DirectX 9.0c.

Po każdej instalacji restart komputera.

Wszystko w temacie oraz innych tematach.

Witam To znowu , byłem w pracy i znowu będe się mordował z dźwiękiem którego nie mam. jeszcze raz wyłączyłem nieznane urządzenie przy którym nie było żadnych (żółtych pytajników czy wykrzykników) i odinstalowałem 2x Uaa bus … HD ( bo mam to w dwóch linijkach) i dopiero wtedy pokazały się żółte ppytajniki i wtedy wyszukałem nowego urządzenia i znalazł komputer i zaczął instalować ale wystąpił błąd w realtek hd audio - współ instalator jest niewłaściwy. ale teraz ma żółty wykrzyknik przy nieznanym urządzeniu. może trzeba po odinstalowaniu UAA z menadżera urządzeń trzeba zainstalować jakieś inne UAA a dopiero póżniej wyszukać nowy sprzęt

Dodane 16.01.2009 (Pt) 20:01

Jednak da się, Jest dźwięk :lol: 2 dni szukania i 10 min. roboty. Ale jest satysfakcja. dzięki xman