Problem z RealVNC 4.1.2 Free Edition

Witam.

Niedawno pytałem sie jakim sposobem mogę widzieć pulpit 2 komputera (Win 2000) u mnie na komputerze (Win XP HE). Doradzono mi różnorodne oprogramowanie. Wybrałem program RealVNC 4.1.2 Free Edition ze względu na jego prostotę użytkowania itp. Ale mam pewien problem. Po skonfigurowaniu serwera i klienta VNC według tego opisu wyskakuje mi taki komunikat:

918fca46fb8e63a8.jpg

Czy ktoś mógłby mi doradzić co zrobić abym mógł w końcu połączyć się z tym drugim komputerem?

No niby powinno działać o ile nie masz ustawionej zapory na tym drugim komp. i o ile wpisałeś tam hasło(bez hasła nie ruszy).Ja używam ultravnc na wielu komputerach i wielu sieciach nawet bardzo odległych i działa super.

na tamtej maszynie można zainstalować jeszcze zdalny pulpit ale vnc lepiej działa.

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 14:45

Jeszcze zdalny pulpit do działania wymaga pobrania msrdpcli.msi i zainstalowania

Przerzuciłem się z ciekawości na program, którego ty używasz i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony :slight_smile: Konfiguracja sprowadza się jedynie do kilku kliknięć i już po chwili możemy połączyć się z danym komputerem na, którym jest zainstalowany ultraVNC-Server. Program godny polecenia :slight_smile: