Problem z recovery, Missing operating system, MSI GE600

Witam, dzisiaj po kupieniu ge600, jakze sie zdziwilem, gdy moim oczom ukazala sie partycja systemowa prawie 300gb, a druga niecale 200 0o

No, ale nic, poczytalem, i na oficjalnym forum msi, ktos od nich napisal, ze mozna zmniejszyc partycje systemowa C:, czasami moze sie nie udac i komputer po tym sie nie uruchomi, jednak w moim przypadku wszystko przebieglo ok. Poprzez Zmniejsz wolumin (ppm na Komputer / Zarządzaj / Magazyn / Zarządzaj dyskami) odjalem od C: ile bylo mozna, tak ze zostało na nim nadal ponad 100gb, i z tego miejsca utworzylem nowa partycje (opcja dodania do istniejacej juz D: nie byla dostepna).

Po wykonaniu tego, zrobilem 3 restarty, 2 razy wyłaczyłem i włączyłem komputer i wszystko bylo idealnie, uruchamialo sie dobrze. Nastepnie wgralem po pliku 700mb na kazda z partycji i chcialem zrobic recovery (f3 przy uruchamianiu) aby sprawdzic, czy to formatuje wszystkie partycje (bo niestety juz z takimi notebookami sie spotkalem…), czy tylko systemowa C: .

Recovery trwalo okolo 8-9 minut (pojawilo sie lacznie tylko 6 kwadracikow postepu) i wyskoczylo okienko, ze przebieglo pomyslnie i po kliknieciu OK nastapi restart systemu. Po tym juz nie wstal, chociaz rzekomo wszystko przebieglo dobrze, zrobilem jeszcze 3 recovery, wszystkie sie koncza sukcesem, jednak wywala Missing operating system przy wlaczaniu.

Windows 7 home premium

Oczywiscie przewidzialem to i wczesniej nagralem 2 komplety dyskow do recovery pelnego, jednak komputer z nich nie bootuje.

Bardzo prosze o jakas pomoc, bo obawiam sie, ze sam sobie nie poradze.

Prawdopodobnie nie da się tego odzyskać. A taka operacja zwykle w serwisie nie jest objęta gwarancją.

Polecam spojrzeć na polskie forum pomocy MSI.

btw. Sam też kupuję GE600 z miesiąc-dwa ale z chęcią pozbędę się partycji recovery bo dla mnie to zawsze był nietrafiony pomysł. Wystarczy obraz partycji :slight_smile:

Niestety płytkę recovery należało wypalić przed repartycjonowaniem dysku.

Teraz to możesz:

  1. Zrobić swój własny obraz partycji np Norton Ghostem i z niego odzyskiwać system w razie awarii.

  2. Skorzystać z narzędzi systemowych (Konfiguruj kopie zapasową)

  3. Napisać do producenta sprzętu prośbę o fabryczną płytkę recovery (może to wiązać się z pewna opłatą)

Tzn ja wypalilem te plytki po pierwszym uruchomieniu kompa, zanim cokolwiek zaczalem grzebac, a z tego co rozumiem, to z tych plytek zawsze sie powinno dac zrobic pelnego formata i przywrocic do ustawien fabrycznych z windowsem i nowa partcja recovery jak stara ulegla uszkodzeniu(nie wiem dlaczego, bo wszystko poszlo ok, dopiero przy robieniu recovery sie /cenzura/). Chyba nawet na nowym dysku, bo to moje jedyne plyty z windowsem, za ktorego zaplacilem przeciez.

Patrzylem na forum msi, tam jeden z moderatorow sam opisal, ze tak zrobil i to wszystko dziala.

*fiesta, wlasny obraz partycji Norton Ghostem, ale z czego go zrobic? Bo laptop sie nie uruchamia.

Ściągnij obraz płyty Windoiws 7 HP z Microsoftu i zainstaluj używając klucza (mam nadzieję, że go zapisałeś) który był w systemie lub na naklejce pod laptopem. Ewentualnie dasz radę odczytać klucz poprzez jakiś program bootowalny typu Rescue-CD.

Wtedy jak już go będziesz miał zainstalowany, ustawiony, wgrane sterowniki zrób sam obraz partycji chociażby tym Nortonem (ale jest multum programów do tego darmowych).

Tak, ale jeśli to zrobię, i użyję mojego klucza z dołu obudowy, to będzie to nadal oryginalny Windows? Zależy mi na tym, aby na tym laptopie mieć wyłącznie oryginalne oprogramowanie. Nie znam się na tych licencjach Microsoftu, jak to oni traktują, bo w msi mi powiedzieli, że nie mogę tak zrobić, ponieważ już samo pobranie obrazu Windowsa jest nielegalne(nic nie wspomnieli o samym posiadaniu go, tylko o pobieraniu :slight_smile: )

To jak zajmują takie stanowisko, to niech Ci udostępnią nieodpłatnie płytkę recovery z systemem i sterownikami do laptopa, za które zapłaciłeś kupując ich sprzęt z preinstalowanym systemem.

Caparzo , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

tak, tak, zawsze tak powiedzą, bo w teorii wg licencji zrobić faktycznie tak nie można.

Ale praktyczna rada - olej to. Kupiłes laptopa z oryginalnym systemem i oryginalnym, twoim własnym kluczem do systemu. A to, że nie dają płytek tylko partycje recovery to dla ich własnej wygody no i z powodu polityki Microsoftu. Więc się nie przejmuj tylko zasśij system, podczas instalacji wklep Twój klucz i będziesz miał piękny, oryginalny system z działającymi update’ami, aktywacją i wszystkim co z tym związane. Dla swojej własnej pewności możesz potem spokojnie sobie sprawdzić oryginalność systemu na stronie Microsoftu:

http://www.microsoft.com/genuine/AboutNotifications.aspx?displaylang=pl.

I nikt, nigdy nie będzie miał prawa powiedzieć, że masz coś nieoryginalne, choćby 15 kontroli na Ciebie nasłali.