Problem z reinstacją systemu w Laptopie ACER

Witam,

Mam problem ponieważ mój laptop juz strasznie muli - wniosek - Format całego laptopa = i tutaj pojawia sie wiele pytań

-Gdy otrzymałem laptopa dostałem tylko taką kartkę mówiącą o tym ze wgrany jest legalny system operacyjny i ze przy pierwszej eksploatacji prosze zrobic obraz systemu najlepiej na DVD - tak tez zzrobiłem

Tylko teraz chce sformatować i nie mam płyty windowsa ani zadnych CD-keyów na tej licencji tylko ową płyte DVD

Gdy wsadzam ja do laptopa pisze info “Instalacja ponizszych składników - Windows XP Home Edition”

Tutaj jest kolejne pytanie czy z takiej płyty pojdzie cała ta instalacja - bo nie chce się wkopać w format laptopa a potem latać po servisach :slight_smile:

Prosze o pomoc

nie format tylko daj logi

Ale ja go chce wyczyscic do praktycznego zera pod kątem zmiany wlasciciela :slight_smile: wiec only format : )

W nowych laptopach Acer jest coś takiego jak ukryta partycja systemowa. Płyta, którą kazano ci nagrać przydaje się tylko w systuacjach ekstremalnych, natomiast standardową reinstalacje systemu przeprowadza się przy pomocy aplikacji Acer eRecovery, która krok po kroku przeprowadza użytkownika przez cały proces. Robiłem już tak na laptopie mojej dziewczyny i system postawił się na nowo w ciągu kilku minut.

Chyba warto tutaj wspomnieć, że przed przystąpieniem do procedury odzyskania systemu należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją dołączoną do lapka i tej aplikacji. W większości przypadków bowiem tego typu aplikacje czy bootowalne płyty odtwarzające system nie cackają się zbytnio i potrafią bez pytania “zaorać” cały dysk twardy laptopa. Nie zważając, że były na nim np. dwie partycje. A na tej drugiej znajdowały się na przykład dokumenty i inne ważne pliki użytkownika, czy też backup (ustawień) systemu czy programów.

Ale oczywiście, w tym konkretnym przypadku - wyczyszczenie wszystkiego do zera i postawienie na nowo - nie ma to zbyt dużego znaczenia :).

Wszystko ładnie i pięknie ale co jak usunąłem ukrytą partycję z plikani recovery. Nie wykonam przywrócenia systemu. Potrzebuję płytę kopię zapasową pytanie tylko skąd taką wziąć. Nie znam nikogo kto posiada Acera 7620 z oryginalnym systemem

ukryta partycja z plikami recover to nic innego jak obraz czystej partycji który szybko można przywrócić jak usuniesz te pliki to wtedy będzie ci właśnie potrzebna płyta którą nagrałeś

CD-key powinieneś mieś podany na naklejce naklejonej pod spodem laptopa

Ta płyta, którą nagrałeś na początku jest zwykłą płytą bootującą i z niej przywraca się cały system. Nie potrzeba żadnych kluczy ani żadnych programów. Wszystko jest zawarte na tej płycie. Jest tam zapisany obraz partycji systemowej. Włóż poprostu płytę do napędu i uruchom z niej komputer a później to już kilka minut i masz świeży system bez zbędnych śmieci. Poza tym jeśli masz więcej niż jedną partycję to wyczyszczona zostanie tylko “C” (systemowa) a pozostałe zostaną nieruszone.

Dokładnie tak jak napisał devil33. Jest to obraz, który znajduje się również na tej płycie, którą nagrałeś.