Problem z reinstalacja systemu

Witam

Chcialem koledze przeinstalowac system(odśiweżyc) ale napotkałem jeden problem. Otóż zainstalowany wczesniej system jest nowszej wersji i teraz jak chcę zainstalować sten starszy system to nie moge tego zrobic. Czy jest jakiś sposób aby sformatowac dysk C żeby dął się go zainslowac?

Proszę o pomoc.

to chciałeś przeinstalować czy naprawić??

Jeśli kolega ma zainstalowany system który był z np. z SP2 a ty włozyłeś płytke bez żadnego service packa lub SP1 to nie pójdzie.

Nie będzie można wybrać opcji “R” - Napraw

Będziesz musiał zainstalować system na nowo

czyli sformatować dysk

a sformatować możesz przy pomocy płyty windowsa

Tak chcę zainstalowac od nowa system. Ale jak instalowałem teraz to wyskoczył komunikat ze jest nowsza wersja więc ten komunikat zamknąłem. I myslałem że jedak się uda zainslowac ale wtedy nie widziałem opcji do formatowania dysku(usówania partycji) i tak w końcu sie zrobiło że zaisnalowałem system na innej partycji;/ Teraz chce sformatować obydwie partycje i zainstalowac windowsa tylko na C.

władając płytę xp ładują się pliki, potem klikasz F8, następnie enter i powinnien Ci zapytać się na jakiej partycji zainstalować, jeśli tego nie masz, bo nie wiem dlaczego to jest parę innych wyjść:

  1. jeśli posiadasz napęd stacji dyskietek i dyskietkę startową 98 to uruchamiasz program fdisk

2)parę programów uruchamianych spod dosa. ściągasz np Gparted http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1738&GParted+0.3.411 wypalasz na płytę i uruchamiasz podczas startu komputera, formatujesz i masz. jest jeszcze w takiej wersji Partition Magic

Zrobiłem z tym, dzieki.

Ja mam problem z instalacją systemu ale odrobinę inny. Otóż na laptopie acera miałem windowsa xp zostałem zachęcony przez znajomego żeby bliżej przyjrzeć się dystrybucji linuxa ubuntu a że mam niewielki pojemnościowo twardy to na jakiś czas zainstalowałem samo ubuntu i teraz gdy chcę powrócić do windowsa żadna płyta nie chce się bootować. Nie mam pojęcia co mam zrobić. Inne dystrybucje linuxa się bootują dlaczego windowsy nie?

spróbuj z inna płytą windowsa. może użyj programu Gparted [link post wyżej] i sformatuj dysk a następnie zobacz czy się bootuje. Sprawdź także kolejność bootowania w biosie:)