Problem z reinstalacją WIN XP

Mojej koleżance popsuł się komputer i nie chce go oddawać do serwisu bo jak zwykle będą robić 2 tygodnie, a jej potrzebny jest szybko.

Poprosiła mnie o pomoc, a ja proszę Was o rade, bo dziwna sytuacja jest.

Przy uruchamianiu kompa pojawia się komunikat, że uszkodzony jest plik: Windows\System32\Config\System i że można naprawić przy pomocy płyty windowsa xp czy coś. Przy próbie naprawy tego pliku komp staje i nic się nie dzieje.

Chciałem sformatować, ale instalator staje na “poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu microsoft windows” i… nic :\ :?

tryb awaryjny też nie idzie i teraz nie wiem co robić, podłączyć inny dysk np. z Win 98, uruchomić DOS i sformatować ? Tylko, że ona ma nowego kompa i ma dysk na SATA, a ja nie znam nikogo kto by jeszcze miał taki dysk. Ciekawi mnie również, czy według Was to jest dobry pomysł, żeby przy pomocy bootowalnej płytki linuxa uruchomić program od partycji i tam go sformatować, tylko czy wtedy normalnie odpali się instalka XP ?

Co robić :?: :frowning:

Walnij formata pod dosem i zainstaluj nowa wersje windowsa. :slight_smile:

yyy ale XP chyba nie ma DOS’a ? właśnie w tym problem. Zresztą czasami komenda format c: nie działa i wtedy nie wiem co robić :S

Użyj dyskietek z dosem. :slight_smile:

http://www.bootdisk.com/

będzie potrzebna więcej niż jedna ? :\ wszystkie mam kurde popsute, chyba tylko jedna mi działa

byłbym wdzięczny za małą instrukcje co musze zrobić aby uruchomić tego DOS’a na XP… mam bardzo mało czasu

Musisz miec dyskietki i z nich odpalić komputer.

Jak bedziesz instalował Windowsa to beda potrzebne steroniki które podajesz mu wciskając F6 w odpowiednim momecie instalacji. ( Jak pojawi się niebieski ekran spyta o to)

A mnie to pachnie awarią:

pamięci najlepiej podmień na inną, a tą przetestuj memtest86 - ma być zero błędów.

wymień na nową taśmę sygnałową dysku sata.

coś kręcone ustaw na standard

dysku - przetestuj narzędziami producenta.

Z Linuksem to daj sobie spokój.

a nie prościej uruchomić kompa z płyty Windows XP i zainstalować go ?

Czytaj posty. :slight_smile:

heh sorki lazikar - już widzę :ups:

AND1, jak już chcesz formatować, to najlepiej skombinuj dyskietkę startową Win 98. Uruchom z niej kompa i programem fdisk usuń partycje i załóż od nowa (nie zapomnij aktywować systemowej).

Można też zrobić tak, jak napisałeś - skorzystać z bootowalnej płyty linuxa i tam usunąć partycje (sam tak robiłem gdy jeszcze nie wiedziałem o istnieniu magicznego zaklęcia: fdisk /mbr :lol: )

ale mam jeszcze jeden pomysł: podłączyć ten dysk do kogoś, kto ma win xp i po prostu nadpisać uszkodzony plik - co wy na to ?


albo jak plik jest nieduży, to go na dyskietce albo na CDRW przenieść :stuck_out_tongue: