Problem z rejestrem po instalacji systemu

Witajcie!

Znajomy posiada dwa dyski w komputerze (nazwijmy je X i Y).Dysk X jest Masterem a Y Slave i wczoraj próbował zainstalować win7 żeby sprawdzić czy w ogóle jest sens przesiadać się na ten system - (wersję 64 bitową).Obecnie na dysku X jest zainstalowany system winXP.Proces instalacyjny systemu win7 przebiega gładko bez problemów lecz gdy następuje restart systemu i możliwość wyboru “win7 i wcześniejszego” po kliknięciu tego pierwszego wyskakuje komunikat

“informacja : nie można załadować systemu ponieważ nie ma pliku rejestru”

Błąd na płycie wykluczam bo zainstalowałem na wirtualnej maszynie.Czy zamiana dysków miejscami tzn Y jako Master a X jako slave lub ustawienie im cable select coś da?.I czy w takim przypadku z windowsa xp dalej będzie mógł znajomy korzystać?

Zmieńcie kolejność bootowania dysków w BIOS.

xtrime ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czy to napewno zadziała?,nie mam mozliwosci sprawdzać tego w tym momencie,a u niego brak dostępu do internetu teraz

Też mam wątpliwości,zwłaszcza że to maszyna virtualna i wirtualne dyski są na Slave.Może naprawa XP z płyty instalacyjnej ? Lub instalacja nakładkowa XP.

Ty lepiej patrz jaki to dział oraz przeczytaj jego post

Bo jednak sprawa dotyczy win7.

Jest dość miejsca na partycji dla win7 sprawdź

oraz możliwe że miał jakiś błąd i źle zapisał bootloader a teraz nie chce go naprawić

zalecałbym pobranie easyBCD oraz net framework 2(oba znajdziesz na stronie)

zainstalowanie frameworka i easybcd oraz próba naprawy stamtąd np przez dodanie nowego wpisu albo reinstalacji BCD