Problem z reklamą na cba.pl + problem z FTP


(Dziara667645121) #1

Witam,

mam następujący problem: Założyłem konto na cba.pl, przerzuciłem pliki przez serwer FTP znajdujący sie w serwisie, po wejściu na stronę zauważyłem że u góry widnieje reklama która przesuwa kilka elementów przez co cała strona wizualnie jest do bani... Link do strony: http://www.poznajmetal.cba.pl .

Przeczytałem to http://cba.pl/wiki/index.php?title=Faq#Nie_podoba_mi_si.C4.99_reklama.2C_czy_mog.C4.99_jako.C5.9B_zmieni.C4.87_jej_po.C5.82o.C5.BCenie.3F i stwierdziłem że skoro reklamy nie przeniosę to muszę znaleźć inny sposób na ten problem. I tu pojawia się pytanie jak to zrobić? Może wystarczy zmienić odległość divów od górnej krawędzi strony? Czekam na porady.

Drugi problem dotyczy przesyłana plików na serwer FTP. Posiadam program Krusader (Korzystam z Mandrivy), jest w nim opcja FTP ale ciągle pojawia mi się błąd:

Nie można połączyć się z serwerem cba.pl: Upłynął czas na połączenie ze zdalnym serwerem.

Dane do połączenia wpisuje dobrze. Poradziłem sobie używając menadżera znajdującego się na cba.pl jednak przesyłanie plików przez niego jest dość wolne i niewygodne...

Jaki inny dobry program Linuxowy do przesyłania plików mi polecacie? Może po prostu skorzystać z Total Commandera przez wine?


(matiit) #2

Jest np. FireFTP (dodatek do firefoka), pozatym filezilla, dolphin lub konqueror posiadają też obsługę FTP.


(Mariusz2124) #3

Skorzystaj z total commandera jest całkiem spoko nie ma się co zastanawiać a co do reklamy to w stylach po prostu napisz

body {

          margin-top: 30px;

          }

i powinno być ok. Podałem przykładową odległość bo nie wiem ile ma grafika.


(mario@) #4

Lepiej się 50 razy zastanowić zamiast emulować program, którego odpowiednik można łatwo znaleźć.

Swego czasu w kde używałem tego menedżera jako klienta ftp i nigdy nie narzekałem (jeden z lepszych jak dla mnie).

Jesteś pewien że wpisujesz je dobrze (port, login, hasło)? Może ftp było zapchane (istnieją limity ilości osób połączonych z serwerem)?

#stopka {

[...]

 position: absolute; top: 568px;

 position: absolute; left: 307px;

 }

Po co w tak prostym projekcie tyle (i błędnie zapisanego - wystarczy raz określić position:) pozycjonowania ? Co deklaracja klasy to pozycjonowanie. Przepisz całość bez pozycjonowania, które w tym wypadku jest całkowicie zbędne.


(Dziara667645121) #5

bloodscreen twój pomysł nie działa, chyba że musiałbym wszystkie elementy opuścić niżej. Opuszcza się tylko część górna, tzn miejsce na banner itp. Chyba że robię coś źle...

Więc jak w inny sposób wszystkie elementy umieścić na swoim miejscu? Chciałem to zrobić inaczej, ale niestety znalazłem tylko taki sposób.

Co to ftp'a to już wszystko działa.


(Sitemaster) #6

A no zamiast pozycjonować wszystko absolutnie, użyc kombinacji: float+clear+margin+padding

-zobacz sobie na jakimś przykładowym layujak to funkcjonuje np jednym z tych modeli http://tjkdesign.com/articles/one_html_ ... ayouts.asp

inna sprawa jw. na co te duble position?

skracaj - przeciez bordera tez można sobie prościej zapisać np.: border: 5px solid #00000; zamias rozbijać go na kilka linijek. Podobnie tez można skracać margin, padding, background i parę innych.


(Dziara667645121) #7

Dobrze zajmę się tym. Postaram sie wszystko maksymalnie skrócić :smiley:

Ale wciąż nie mogę sobie poradzić z tą reklamą...


(mario@) #8

Pozbądź się nadmiernego pozycjonowania to problem powinien się rozwiązać, bo jak dla mnie to jest powodem.


(Dziara667645121) #9

Dobra działa:D Obniżyłem po prostu wszystkie div'y o 100px. Mario@ zobacz jak możesz czy dobrze pozbyłem się nadmiernego pozycjonowania.


(mario@) #10

Kiedy mówiłem nadmiernego to miałem na myśli całkowicie :slight_smile: Twój szablon można zrobić całkowicie bez pozycjonowania i tak powinno być. Pozycjonowanie nie służy do tworzenia szablonów (jak to jest na Twojej stronie). Poczytaj to http://www.kurshtml.boo.pl/css/wprowadz ... ablon.html.

Takie tagi jak nie istnieją.


(Dziara667645121) #11

Udało mi się ustawić kilka elementów na swoim miejscu za pomocą komendy float: left; (mam nadzieje ze o to chodziło), jednak reszta odmawia posłuszeństwa, i nie chce wskoczyć na swoje miejsce. Nie jestem pewny, ale zdaje mi się że muszę bawić się w tym wypadku z marginesami. O to chodzi?


(mario@) #12

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :stuck_out_tongue:

Poniekąd. Na samym float:left szablonu nie stworzysz (a przynajmniej bardziej zaawansowanego).

Tak jak napisał api

Musisz wiedzieć co poszczególne właściwości znaczą i odpowiednio nimi operować na sąsiednich elementach http://kurs.browsehappy.pl/CSS/Float