Problem z reklamą na cba.pl + problem z FTP

Witam,

mam następujący problem: Założyłem konto na cba.pl, przerzuciłem pliki przez serwer FTP znajdujący sie w serwisie, po wejściu na stronę zauważyłem że u góry widnieje reklama która przesuwa kilka elementów przez co cała strona wizualnie jest do bani… Link do strony: http://www.poznajmetal.cba.pl .

Przeczytałem to http://cba.pl/wiki/index.php?title=Faq#Nie_podoba_mi_si.C4.99_reklama.2C_czy_mog.C4.99_jako.C5.9B_zmieni.C4.87_jej_po.C5.82o.C5.BCenie.3F i stwierdziłem że skoro reklamy nie przeniosę to muszę znaleźć inny sposób na ten problem. I tu pojawia się pytanie jak to zrobić? Może wystarczy zmienić odległość divów od górnej krawędzi strony? Czekam na porady.

Drugi problem dotyczy przesyłana plików na serwer FTP. Posiadam program Krusader (Korzystam z Mandrivy), jest w nim opcja FTP ale ciągle pojawia mi się błąd:

Nie można połączyć się z serwerem cba.pl: Upłynął czas na połączenie ze zdalnym serwerem.

Dane do połączenia wpisuje dobrze. Poradziłem sobie używając menadżera znajdującego się na cba.pl jednak przesyłanie plików przez niego jest dość wolne i niewygodne…

Jaki inny dobry program Linuxowy do przesyłania plików mi polecacie? Może po prostu skorzystać z Total Commandera przez wine?

Jest np. FireFTP (dodatek do firefoka), pozatym filezilla, dolphin lub konqueror posiadają też obsługę FTP.

Skorzystaj z total commandera jest całkiem spoko nie ma się co zastanawiać a co do reklamy to w stylach po prostu napisz

body {

          margin-top: 30px;

          }

i powinno być ok. Podałem przykładową odległość bo nie wiem ile ma grafika.

Lepiej się 50 razy zastanowić zamiast emulować program, którego odpowiednik można łatwo znaleźć.

Swego czasu w kde używałem tego menedżera jako klienta ftp i nigdy nie narzekałem (jeden z lepszych jak dla mnie).

Jesteś pewien że wpisujesz je dobrze (port, login, hasło)? Może ftp było zapchane (istnieją limity ilości osób połączonych z serwerem)?

#stopka {

[...]

 position: absolute; top: 568px;

 position: absolute; left: 307px;

 }

Po co w tak prostym projekcie tyle (i błędnie zapisanego - wystarczy raz określić position:) pozycjonowania ? Co deklaracja klasy to pozycjonowanie. Przepisz całość bez pozycjonowania, które w tym wypadku jest całkowicie zbędne.

bloodscreen twój pomysł nie działa, chyba że musiałbym wszystkie elementy opuścić niżej. Opuszcza się tylko część górna, tzn miejsce na banner itp. Chyba że robię coś źle…

Więc jak w inny sposób wszystkie elementy umieścić na swoim miejscu? Chciałem to zrobić inaczej, ale niestety znalazłem tylko taki sposób.

Co to ftp’a to już wszystko działa.

A no zamiast pozycjonować wszystko absolutnie, użyc kombinacji: float+clear+margin+padding

-zobacz sobie na jakimś przykładowym layujak to funkcjonuje np jednym z tych modeli http://tjkdesign.com/articles/one_html_ … ayouts.asp

inna sprawa jw. na co te duble position?

skracaj - przeciez bordera tez można sobie prościej zapisać np.: border: 5px solid #00000; zamias rozbijać go na kilka linijek. Podobnie tez można skracać margin, padding, background i parę innych.

Dobrze zajmę się tym. Postaram sie wszystko maksymalnie skrócić :smiley:

Ale wciąż nie mogę sobie poradzić z tą reklamą…

Pozbądź się nadmiernego pozycjonowania to problem powinien się rozwiązać, bo jak dla mnie to jest powodem.

Dobra działa:D Obniżyłem po prostu wszystkie div’y o 100px. Mario@ zobacz jak możesz czy dobrze pozbyłem się nadmiernego pozycjonowania.

Kiedy mówiłem nadmiernego to miałem na myśli całkowicie :slight_smile: Twój szablon można zrobić całkowicie bez pozycjonowania i tak powinno być. Pozycjonowanie nie służy do tworzenia szablonów (jak to jest na Twojej stronie). Poczytaj to http://www.kurshtml.boo.pl/css/wprowadz … ablon.html.

Takie tagi jak nie istnieją.

Udało mi się ustawić kilka elementów na swoim miejscu za pomocą komendy float: left; (mam nadzieje ze o to chodziło), jednak reszta odmawia posłuszeństwa, i nie chce wskoczyć na swoje miejsce. Nie jestem pewny, ale zdaje mi się że muszę bawić się w tym wypadku z marginesami. O to chodzi?

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :stuck_out_tongue:

Poniekąd. Na samym float:left szablonu nie stworzysz (a przynajmniej bardziej zaawansowanego).

Tak jak napisał api

Musisz wiedzieć co poszczególne właściwości znaczą i odpowiednio nimi operować na sąsiednich elementach http://kurs.browsehappy.pl/CSS/Float