Problem z reklamami, linkami O_o

Otóż, jest to bardzo dziwny problem. Wydaje mi sie ze jest to błąd windowsa. Pierwszy raz sie tez z nim spotykam a polega na tym, iż nie otwierają się linki np. zawarte w gg na opisach różnych komunikatorów, lub jakis przekierowań na internet z jakiegoś programu gdzie pisze np.“dowiedz się więcej( o np.)aktualizacjach”, kiedy po kliknieciu na ten cytat powinna sie otworzyc strona internetowa. Nie otwierają się reklamy. Mam nadzieję, że mnie rozumicie bo sam niewiem jak to wytłumaczyć! Bardzo ten problem denerwuje bo różne programy są związane z internetem i one czesta przekierowuja do neta by sie cos dowiedziec! Tak czy siak… nie potrafię otworzyc stron internetowych z programów czy gier, reklam czy linków. Uwaga: reklamy, linki itp. zapisane bezpośrednia w necie potrafię otworzyć, podając przykład: Potrafię otworzyć reklamy na www.onet.pl a nie potrafię z programu gadu gadu.

Bardzo prosze o pomoc bo bez tego to jak bez reki. Moze to byc problem Firefoxa… Od niedawna Internet Explorer zastapił u mnie własnie Firefox. Mam windows 7 i po jego instalacji miałem od razu również internet explorer 8 i mniej wiecej od tego czasu gdy go probowałem usunąć i zastapiłem Firefoxem wystąpił błąd. Moze to byc tego wina?

Z góry dziekuje i pozdrawiaM…

Lepiej nie usuwać IE bo niektóre programy korzystają dyskretnie z IE do wyświetlania treści z sieci i jak go usuniesz lub będzie jakiś błąd w jego działaniu mogą one też przestać poprawnie działać.

Może zainstaluj ponownie IE8 i sprawdź czy wróci do normy.

Inna kwestia to mi to wygląda jakby jakiś firewall lub antywirus blokował tym programom (gg i innym) możliwość wywoływania innych programów w tym też przeglądarki, wiem że ESSET NOD32 i ESSET Smart Security mają zwyczaj (bardzo brzydki moim zdaniem) dyskretnego blokowania niektórych programów bez jakiegokolwiek komunikatu.

Sprawdź też czy masz poprawnie ustawioną domyślną przeglądarkę.

Witaj. IE 8 nie musisz ponownie instalować. Wystarczy Panel sterowania > programy i funkcje > włącz / wyłącz funkcje systemu ( menu po lewej stronie ). Znajdź IE 8 najpierw go wyłącz wyloguj się i włącz ponownie.

Sprawdź czy w opcjach FF masz zaznaczoną opcję, że jest to domyślna przeglądarka ( to może być powód nie wyświetlania linków )

Przeskanować antywirusem i oczyścić rejestr nie zawadzi. Powodzenia.

Omg… jaki zemnie dureń. Kiedy zainstalowałem Firefoxa (chwila gdy IE8 był jeszcze zainstalowany) i włączałem firefoxa to sie pytał czy ma zostac domyslna przeglądarke wiec ja dałem tak i nie pytaj ponownie wiec byłem pewny ze Firefox jest ta domyslna przegladarka… a jednak nie był. Mam ESET własnie, lecz to jednak nie on blokował… IE8 jest na wszystkich windowsach oprócz WIN7, z którego korzystam, wiec jego ponowne sciagniecie i zainstalowane było daremne.

Ale dzieki wam i przepraszam ze zasmiecam forum… Wielkie dzieki PoZdRaWiAm :wink: