Nie mam Ubuntu zainstalowanego, ale powyższe mówi, że masz wywołać, w terminalu: man 8 apt-key. Analogicznie do apt-secure. Z tego, co wywnioskowałem, masz ustawić odpowiednią informację w pliku konfiguracyjnym, by apt instalował z tego repa, albo znaleźć repo, które byłoby bardziej bezpiecznym dostawcą paczek.
Błąd:11 [Index of /wine-builds/ubuntu ](https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu) kinetic Release 404 Not Found [IP: 151.101.2.217 443]
Błąd:16 [Index of /danielrichter2007/grub-customizer/ubuntu](https://ppa.launchpadcontent.net/danielrichter2007/grub-customizer/ubuntu) kinetic Release 404 Not Found [IP: 185.125.190.52 443]
Co oznacza błąd 404 jak wchodzisz na jakąkolwiek stronę internetową? Że nie istnieje. Autorzy PPA nie przygotowali jescze pakietów dla wydania Ubuntu o nazwie kodowej Kinetic Kudu.
Co trzeba zrobić?
Wyłączyć te repozytoria albo przez klikadło albo przez prosta edycję jednego lub kilku plików tekstowych. Wszystko ci pokazywałem w kilometrowym wątku, gdzie ustawiałem ci repozytoria - odnajdź sobie.
Nie wiem, czy te programy będą we flatpaku. Wydaje mi się, że edge tak. Nie wiem, czy wersje we flatpaku są ograniczone, np umożliwiając jedynie zapis plików z internetu do pobranych. Jeżeli by ci to odpowiadało, to możesz przetestować wersje we flatpaku. Jednak na Ubuntu musisz najpierw zainstalować flatpaka. Możesz mieć wiele wersji programu zainstalowanych przez flatpak, a nawet możesz mieć jedną przygotowaną dla zwyczajnego repo i wiele wersji we flatpaku. Zalecam spróbować. Przed instalacją takiego edge, sprawdź uprawnienia, czy nie są za wysokie.
Trzeba to zrobić z konsoli. Niestety, się po narodzeniu porządnych sklepów z aplikacjami, z wielu distro wyeliminowano graficzne menadżery paczek, a sklepy filtrują często, co możesz zainstalować.
Czyli podsumowując co, bo nie chcę tych errorów. Edge nie od Microsoftu - no nie wiem. Skoro M$ nie robi Flatpack’a z Edge’em, to koniec z Edge - tak to czaję.
Twój wybór. Ja korzystam z apek we flatpaku bez większych problemów. To jest zamknięty soft (Edge), więc możliwość zmiany czegoś i tak jest utrudniona. Wątpię, by ktoś zmieniał coś w pliku wykonywalnym, np. łatając błędy lub dodając nowe możliwości. Jak już, to dodał jakiś skrypt do uruchomienia Edge, wrzucił potrzebne dla Edge biblioteki. Ubuntu to dosyć popularna dystrybucja, więc na pewno pojawi się paczka Edge dla nowych wydań. Ja tego nie robiłem, ale może sprawdzisz czy MS na oficjalnej stronie Edge nie udostępnia paczki dla nowych wydań Ubuntu?
Tutaj faktycznie paczka jest dla wydania z roku 2020: Linux Software Repository for Microsoft Products | Microsoft Learn . Nie ma sensu pobierać paczki i instalować ręcznie, bo to na pewno taka sama paczka, jak w repo. Ewentualnie ta do pobrania ze strony, dodatkowo dodaje repo.