Problem z resetowaniem się rutera

Witam.

Mam problem z routerem (Edimax AR-7265WnA), który dość często (do kilku razy na godzinę) resetuje się na max 1 minutę, ale tylko wtedy, gdy użytkuję komputer (internet, głównie gry, filmiki). Wydaje mi się, że w jakiś sposób go zapycham, przez co wywołuję ten denerwujący reset, który torturuje mnie już od dłuższego czasu. Podczas intensywnego korzystania z komputera, router nie utrzymuje stałej łączności dłużej niż godzina, jednak gdy przez dłuższy czas nie klikam, sprawdzam - połączenie stoi od +20 godzin. To raczej nie jest wina dostawcy internetu.

Problem ten pojawił się pierwszy raz około rok temu (gdy na centrali neostrady aktualizowali swój software) - zaktualizowałem własny router - działał. Z kolejnymi miesiącami działo się coraz gorzej, znowu update, reset portów na centrali, niby trochę lepiej, ale wciąż się tnie, gubi sygnał. Podczas utraty sygnału próbuję wejść do routera (92.168.1.254), jednak czasem nie odpowiada- po tym wnioskuję, że wina leży po mojej stronie.

Co powinienem robić? Zainstalować software innej firmy, czy zmienić router? W czym właściwie tkwi problem?

PS: prędkość połączenia internetowego ~6 mb/s.

Smercz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

może się przegrzewa, załatw jakieś chłodzenie i zobacz

Software może mieć jakieś błędy - zainstaluj inne