Problem z restartem kompa

Po wyłączeniu kompa przez okolo 20 min. niemoge go ponownie uruchomic. Włączam kompa ale ekran pozostaje czarny a monitor przechodzi w stan czuwania. Co jest grane? Czy to BIOS, czy może płyta sie walneła. jezeli ktos moze mi pomoc bede bardzo wdzieczny.

może zasiłka padła?

A coś bliżej o kompie możesz napisać? Jaka zasiłka przede wszystkim, bo to może byc “prądowy” problem. Od kiedy tak jest? Robiłeś coś w tym czasie nowego z kompem?

Miałem niedawno podobny problem, po próbie softowego podkręcania karty graf. Rozwiązał się sam :slight_smile: Po prostu po kilkunastu próbach (rozłozonych w czasie na dwa dni) komp “zaskoczył” normalnie od razu i wszystko wróciło do normy. Do tej pory nie wiem o co mu chodziło.

Zasilacz mam 350 a z kompem nic nierobilem takiego specjalnego, poprostu pewnego dnia zaczął robic takie numery.Wczesniej a mam kompa od 2 lat nic takiego niemialo miejsca.

wiesz, te 350 to dla jednego zestawu jest aż za dużo a dla innego wręcz przeciwnie - zależy co masz oprócz samego zasilacza. No i jeszcze liczy się czy zasilacz jest markowy, standartowo wsadzane do obudów są taniutkie zasilacze które 350 W mocy mają tylko w teorii a do teog podają bardzo niestabilne napięcia. Dobrze jakbys je (napięcia) sprawdził u siebie, np SpeedFanem.

Zainteresowałbym się też baterią na płycie głównej. Bios ci się nie resetował do ustawień fabrycznych czasem? Mi np w tym czsie co się tak działo, CMOS “zamrażał czas” Po włączeniu kompa miałem w biosie date i godzinez ostatniego wyłączenia :slight_smile: Po wymianie baterii problem zniknął.

Zasilacz jest OK, co on ma tam ciągnąć jednego twardego i dwa napedy, , wczesniej wszystko bylo OK a nic extra niemam dorzuconego .Z tą baterią to bede musiał sprawdzic tak samo jak z tymi ustawieniami w BIOSie choc sam nic nieruszałem(jak wszystko gra to po co grzebać) ale dzieki za info.

Nie opowiadaj… :slight_smile: W tym przypadku zawsze działa zasada “im więcej tym lepiej” :!:

Jesteś tego pewien?? Ja proponuje jednak podmienić zasilacz i zobaczyć co będzie…

Ale bateria sama z siebie kiedyś się musi wyczerpać. Sprawdz ją tak samo jak zasilacz. :slight_smile:

Zrób porządną konserwacje kompa.

Sprawdź wentylatory i temperatury,procka,karty grafiki i dysku.

Zasilacz.

Mnie to wygląda na przegrzanie dysku lub czegoś na płycie głównej lub wybrzuszone kondensatory elektrolity na płycie głównej.

Trzeba sprawdzić wszystko.

Pomoc.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694