Problem z restartem ustawień w Windows Vista

W szkolnej bibliotece mamy teraz nowe pecki z vistą biznes. Firma która je montowała włączyła funkcję, która sprawia iż po zmianie ustawień w kompie, system się restartuje i wszystko trzeba od początku ustawiać.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział jak tą opcję wyłączyć.

Zdaje się, że ustawili ci “zasady zabezpieczeń” tak jak jest w wielu kafejkach internetowych. A to cwaniaczki… “Musisz ustawić zasady zabezpieczeń lokalnych” chyba to się tak nazywa (uruchom -> secpol.msc) nie wiem czy dokładnie tak bo ja mam Vista Home Premium i tego pliku nie mam ale na wersji Biznes napewno jest. Wiem, że mój kumpel co w kafejce pracował coś wspominał, że oni używają do tego specjalnych programów do zmiany tych ustawień, niestety nie pamiętam nazwy.

Jeśli zablokowali wszelkie zmiany to i zmiana aby zmieniać może nic nie dać… <<< trochę zagmatwana wypowiedź ale chyba sie rozumiemy.

siwymortis wszystko się da, nie ma rzeczy niemożliwych, tylko trzeba pokombinować. 90% problemów jesteśmy wstanie sami rozwiązać prawda ? :smiley:

Hej rokko (znowu TY) chodzi o to czy aby nie zostało zmienione aby nikt “byle kto” nie motał w tej biednej bibliotece… no chyba że sam admin tej biblioteki ma z tym problem :slight_smile:

Ok ale są takie sytuacje, że trzeba coś zmienić w systemie. A jak admin nie posiada umiejętności administrowania systemem no to już jego sprawa.

No właśnie chłopaki ten admin to tak jak wy mówicie :smiley:

Co najlepsze to on jest nauczycielem infy.

Heh no cuż nie ma ludzi doskonałych, jeden się zna na sieciach inny programuje, tak to już jest :smiley:

Witam,

Tak się składa, że jako uczeń LO jestem adminem takowej pracowni w bibliotece :mrgreen: (4 kompy z Vistą Business).

Domniemam, że kolega WNHacker ma do czynienia z podobnymi kompami (pewnie to samo… jakiś fundusz). Odpowiedź na pytanie jest prosta - w komputerach zamontowana jest tzw. karta przywracania (pod PCI) która właśnie odpowiada za to, że po restarcie kompy są jak nowe… ustawienia w systemie nic Ci nie dadzą :stuck_out_tongue: choćbyś nawet jakimś sposobem sformatował cały dysk, to po restarcie będzie jak nówka :stuck_out_tongue: Więc chcąc wprowadzić swoje ustawienia musisz pogadać z adminem…

Pozdrawiam,

Voytec

PS: Kompy są poustawiane odgórnie… preinstalacja i tyle, admin jak jest leniwy to robić nie musi nic :slight_smile: bo to działa tak jak powinno (blokady i te sprawy ;p)

Voytec masz pewnie rację, dlatego że te kompy są z funduszu. Żeby było jasne to admin mnie poprosił o pomoc w tej sprawie bo sam nie wie co to może być.

Wielkie dzięki za pomoc chłopaki. :wink:

Mam tylko jeszcze ostatnie pytanie:

Jak w takim razie zmienić wygasłe hasło? Na tych kompach po kolei wygasają hasła i trzeba je wprowadzić od nowa, ale po zmianie na nowe i wyłączeniu kompa wszystko się resetuje jak już wyżej wspomniałem.

Aby cokolwiek zapisać na stałe to musisz uruchomić kompa w trybie administracyjnym. Podczas bootowania wciskasz “8” (nie F8, a 8), wklepujesz hasło i uruchamiasz w trybie admina (enter albo esc - będziesz widział). Robisz co masz zrobić na kompie, restart i znowu wchodzisz w menu karty (8) i przestawiasz z powrotem na tryb chroniony, coby ktoś nie namieszał :smiley: Po robocie :slight_smile:

Ja tak robię, ale można też jakoś zrobić, że tylko zapisze raz (bez zmiany trybu) - po więcej info do instrukcji karty przywracania :slight_smile:

Pozdrawiam

Dzięki :wink: