Problem z restartem win xp - laptop

Witam serdecznie.

Otóż mam problem jak w temacie. Po uruchomieniu restartu, komputer się poprawnie wyłącza, ale gdy uruchamia się ponownie, zatrzymuje się na menu biosa (ekran startowy Fujitsu Siemens). Włącza się wentylator na całego. Jedynie czasami mogę wejść przez F2 do setupu biosa i jak wychodzę z niego - to system zaczyna się ładować. W sobotę po ponad 2 latach pracy na XP postanowiłem go na nowo wgrać (miałem powody - wtedy również się nie restartował) i zaraz po wgraniu wszystko działało sprawnie tzn restart działał. Po wgraniu poprawki SP3 i przeskanowaniu Odkurzaczem oraz CClenear’em zaczęły się ponownie problemy z restartem. Nic nie daję backup rejestru z odkurzacza i cclenear’a. Czy macie może jakiś pomysł jak to naprawić?

Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.

Michał C

Jeżeli masz system wgrany na nowo po co używasz programów do czyszczenia rejestru (posypiesz rejestr na nowo). :slight_smile:

Przeskanuj dysk twardy HD Tune czy przypadkiem nie ma badów (uszkodzonych sektorów).

Jeśli komputer zawiesza ci się przed wczytaniem systemu z dysku to nie sądzę by to była wina systemu. Wyłącz w biosie logo firmy aby ujrzeć ekran POST, (możesz też od razu po ponownym uruchomieniu nacisnąć klawisz esc). Zobacz na czym się zatrzymuje.

Dziękuje za informację. Jutro to sprawdzę. Dziś zrobiłem ponowną instalkę windowsa i sprawdzałem po czym zaczynają się te problemy. Po instalacji Avasta 5 i firewalla Outpost’a zaczęło się tak dziać. Bardziej pasuje mi Avast 5. Bo wcześniej jak się tylko pojawiła ta opcja i ją wgrałem to mniej więcej w tym samym czasie zaczął się mój problem.

Jutro dam znać czy coś się zmieniło.

Pozdrawiam

Michał C

Dodane 09.02.2010 (Wt) 18:44

Sprawdziłem dziś i zatrzymuje się na inicjalizacji myszki. Po odłączeniu myszki jest to samo. Po odinstalowaniu Avasta również bez zmian. Trochę to wkurza… ale jeśli nie będzie jakiejś rady to da się z tym żyć. W końcu często nie robię restartów. Ale ciekaw jestem co może być przyczyną.

Pozdrawiam

Michał C