Problem z restartowaniem się komputera podczas pracy

Witam mam problem z komputerem. Otóż owy komputer restartuje mi się przy praktycznie każdym użytkowaniu. Nie ważne czy gram w coś czy używam danego programu czy porostu używam go do wyświetlania stron www. Nierzadko zawiesza (bo owe zawieszanie również występuje) się też przy instalacji np. sterowników.

Moja konfiguracja to:

Prosesor: AMD athlon 64 x2 3600+ (am2),

Płyta główna: Abit KN9S,

Pamięć Ram: PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz CL5,

karta graficzna: Paliat GeForce 9600 GT 512 mb 256 bit gddr3

HDD: Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ),

System: Windows XP Pro z sp3

Zaznaczę że zarówno karta graficzna jak pamięć ram i HDD są nowe, natomiast płyta główna i pocesor pochodzą z komputera na którym spaliła się karta graficzna (geforce 8800 gt 512 mb). Płyta główna ma wgrany najnowszy bios, sterowniki do komponentów również są najnowsze. Pomocy i z góry dzięki.

Aha co do temperatury procesora to wynosi ona 58 stopni w spoczynku natomiast w stresie przewyższa 70 (chłodzenie boksowe).

Jaki zasilacz? Na tym samym spalił się poprzedni komputer?

Odpal HWMonitor i zrób zrzut całości.

Czysto w budzie?

Czy od razu po wymianie podzespołów zaczęło się tak dziać? Czy jeszcze przez jakiś czas (tydzień np) chodziło wszystko dobrze?

W budzie jak najbardziej czysto, zaczęło to się dziać od razu po wymianie komponentów,na początku miałem stary zasilacz 350w (nie ten na którym mi się spaliła grafa) ale w związku z tym że komputer zaczął mi się resetować zmieniłem jeszcze tego samego dnia na Modecom Feel III 500ATX 12cm FAN PFC bulk, niestety to nic nie pomogło.

FEEL :x tym sobie szkody narobisz…

W takim razie pewnie poszedł jakiś podzespół (może nie jeden) w kompie za czasów tego pierwszego zasilacza 350W…

Feel nie ma dobrej sławy, ale III jest już lepsza, więc tak strasznie nie jest, chociaż Feela bym nigdy nie kupił.

“Odpal HWMonitor i zrób zrzut całości.” - dasz radę to zrobić, czy już Ci się zawiesza/resetuje?

Masz jakiegoś znajomego, u którego mógłbyś sprawdzić swoje podzespoły?

piotr754 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wstawiam screeny z HWMonitora w stanei spoczynku i po 5 minutowej grze w True Crime: New York City (dłużej się nie dało)

Przed:

http://s3.zapodaj.net/74376750.bmp.html

Po:

http://s6.zapodaj.net/1976135.bmp.html

14*C na rdzeniu? Albo czujki masz w kompie skopane, albo HWMonitor świruje.

Wejdź do BIOSu i napisz co mówi na temat temperatury i napięć.

“Masz jakiegoś znajomego, u którego mógłbyś sprawdzić swoje podzespoły?”

Co do biosu to wygląda to tak:

CPU Temperature: 42°C/105°F

System Temperature: 37°C/98°F

PWM Temperature: 46°C/113°F

CPU FanSpeed: 2410 RPM

CPU Core Voltage: 1,25 V

DDR2 Voltage: 1,82 V

DDR 2 VTT Voltage - 0,89 V

PCIE Voltage: 1,53 V

ATA +12V: 12,49 V

ATA +5V: 5,13 V

ATA +3,3 V: 3,26 V

Przy okazji chciałem zainstalować drukarkę i występuje mi taki problem:

http://s1.zapodaj.net/41731685.bmp.html

+12V prawie na granicy normy i to w idle (BIOS) - nie jest zbyt dobrze

“Masz jakiegoś znajomego, u którego mógłbyś sprawdzić swoje podzespoły?”

Na wstępie sprawdź pamięci memtestem i dysk twardy HD Tune (zakładki Benchmark, Health i Error Scan - zrzuty).

I nie wiesz, że istnieje coś takiego jak JPG albo PNG? Jak udostępniasz zrzuty to chociaż to zrób w ludzkim formacie.

Znacie może jakieś inne równie dobre programy co memtest ?

BTW Nie chodzi mi tu o posty typu ,Nie wiesz co to google ?"…w google sprawdzałem ale natknąłem się na masę tego typu programów ale chodzi mi o równie skuteczne co memtest. Zaś co do samego memtestu z poziomu windows mego przeskanować tylko 1024 mb ramu natomiast jeżeli chodzi o wersje bootowaną (tą też ściągnąłem) nie zostaje poprawnie uruchomiona mimo że płyta zostaje botowana. Co do sprawdzenia podzespołów sprawdzę je jutro na innej konfiguracji.

BTW. Adalbert…co do zrzutów zapomniałem zmienić rozszerzenie. :wink:

aha piszesz +12V na granicy normy…jak to zmienić ?

Dodane 13.01.2009 (Wt) 10:06

Udało mi się rozwiązać problem który w rzeczywistości okazał się banalny :smiley: Komp restartował się z powodu małego za małego napięcia jakie jest potrzebne pamięci ram, miałem ustawione na 1.8 V jednak na stronie z opisem moich pamiątek wyczytałem że potrzebują one napięcia 2.0 V, na takie też ustawiłem i problem znikną…ale i tak dzięki za pomoc :slight_smile: