Problem z restartujacym sie komputerem (blue screen)

Witam mam problem. Za kazdym razem kiedy wlaczam komputer po 10 sekundach on sie restartuje i czasami pojawia sie blue screen. Przed wystapieniem problemu zainstalowalem system operacyjny ubuntu poniewaz nie dzialaly mi porty usb i na jakims forum znalazlem rozwiazanie zeby sprawdzic czy dzialaja w ubuntu zeby sie upewnic czy to nie uszkodzenie mechaniczne. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek. Niestety nie moge rowniez uruchomic Windowsa(Posiadam Windows XP) w trybie awaryjnym poniewaz tryb awaryjny nie dziala jak sie dowiedzialem mozliwe ze przez wirusa Sality z ktorym walczylem jakis czas temu. Czy jest cos co moglbym zrobic zeby to naprawic chcialbym uniknac formatowania. Dziekuje z gory za pomoc.

civiril080 , proszę o konkretne zatytułowanie wątku. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Na początek użyj programów antywirusowych takich jak np dr.Web Cure it i Malwerbytres Antymalware, wrzuć logi OTL i Extras na forum. Gdybyś jednak zdecydował się na instalację systemu operacyjnego tutaj jest to opisane i artykuły 2,3,4

Wykozystalem plyte OTLPE jako ze tryb awaryjny nie dziala

logi OTL:

http://wklej.org/id/824403/

plik Extras niestety nie otwarl sie po skanowaniu

Dodane 05.09.2012 (Śr) 18:15

Jesli ktos jest w stanie to prosze o szybka pomoc. Komputer jest mi bardzo potrzebny.

Zastosuj się do instrukcji podanych tutaj najprawdopodobniej nie zaznaczyłeś jednej opcji w “Rejestr - skan dodatkowy - użyj filtrowania”.

Rzeczywiscie nie zaznaczylem wysylam jeszcze raz

OTL:

http://wklej.org/id/824736/

Extras:

http://wklej.org/id/824737/

Msaz infekcję w dziale Bezpieczeństwo ktoś sprawdzi Twoje logi i poda co trzeba usunąć. N początek użyj adwCleaner i kliknij delete, następnie użyj Malwerbytes Antymalware i dr.Web Cure it, spróbuj usunąć.

Niestety nie moge poniewaz nie dziala mi tryb awaryjny. Komputer wystartowalem na plycie OTLPE.

Rzeczywiście w raporcie Extras.txt widać pozostałość po Sality, ale w logu OTL.txt nie widzę aktywnej infekcji, założę więc że to pozostałość, a sprawdzimy to w sposób następujący. Uruchom komputer z płytki OTLPE Naprawisz tryb awaryjny windows XP http://support.kaspersky.com/pl/viruses … =208279886 pobierz Sality_RegKeys.zip rozpakuj. Dodaj do rejestru plik SafeBootWinXP.reg Restart komputera i spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym

Udalo sie uruchomic w trybie awaryjbym! Co powinienem teraz zrobic?

Prawdopodobnie teraz log ze zwykłego OTL , jeżeli dasz radę.

Zrobilem skany programami ktore polecil Zeus w trybie awaryjnym. Przy samym koncu skanowanie Dr.Web Cure It zacielo sie wiec zrestartowalem komputer wtedy tryb awaryjny znowu przestal dzialac ale sprubowalem wlaczyc normalnie i udalo sie, nie zrestartowal sie, wiec juz sam nie wiem co sie dzieje, wysylam aktualne logi

OTL:

http://www.wklej.org/id/825079/

Extras:

http://www.wklej.org/id/825080/

Proponuję zalecić się do metody spandaupol-a, on pokieruje Cię dalej w procesie usuwania infekcji. Wykonałeś zadania, które polecił ?

Więc jak, w końcu działa czy nie działa? Czy DrWeb coś wykrył?

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Start - Uruchom - wpisujesz cmd i Enter. Wpisz komendę CHKDSK /F /R D: i Enter. Restart komputera i czekaj aż narzędzie zakończy pracę.

Tryb awaryjny znowu nie dziala zo to komputer dziala juz w trybie normalnym. Dr Web wykryl kilka wirusow i usunal.

Raport z usuwania:

http://www.wklej.org/id/825172/

Nowy log

OTL:

http://www.wklej.org/id/825176/

Extras:

http://www.wklej.org/id/825177/

A teraz uruchomilem Chkdsk.

W takim razie do wykonania.

Napisz czy po tym działa tryb awaryjny.

Tryb awaryjny ponownie dziala, normalnie tez sie uruchamia. Czy cos jeszcze powinienem zrobic?

Tak, użyj Securitycheck, uaktualnij to co wskaże program analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641

Uaktualnione.

Jeśli wszystko działa to koniec.