Problem z romami do emulatora atari800win 4

Witam,
Przeszukałem wszelkie strony z emulatorami, aby zagrać w River Raid i nie znalazłem romów, a jak znalazłem, to non stop był problem z romami. Skąd można pobrać pod ten emulator romy?

poszukaj u wujka gugla pliku o nazwie: xf25.zip

W River Raid z ATARI można grać online, nie trzeba nic instalować ani pobierać:

To właśnie znalazłem i nie działa. Nie ma pliku basic.

Wolę na emulator:)

Basic pobierasz osobno. Z 15 lat temu bawiłem się emulatorem ATARI i bez trudu dało się znaleźć wszystko, co potrzebne. W swoich przepastnych archiwach na pewno te pliki jeszcze mam :).

To może 15 lat temu bez trudu znalazłeś, ja mogę bez trudu sam program pobrać i pliki romów, jakie są dostępne, ale nie działa. A wiele stron przeczytałem dotyczącą konfiguracji. Tak zastanawiam się, co lepsze atari800win 4pro, czy Attira?

Ja zawsze używałem Atari800WinPLus. Jak masz emulator, basic i grę to nic więcej nie trzeba, powinno działać. Próbowałeś inny plik basica?
http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/nir_dary_cds/Emulators/Atari800win%203.0/ROM/

Próbowałem tylko pliki, jakie są dostępne na stronach o atari i emulatorach, czyli xf25.zip. Natomiast, jak wszedłem na stronę atarionline.pl i wszedłem w gry River Raid, to nie wiem, którą wersję pobrać.
Pobiorę te pliki w wolnym czasie. Dzięki za link.

Wszystko działa, ale u szwagra na laptopie nie można zagrać. Działa gra ale klawisze F1-F4 nie działają, a mają takie same ustawienia jak u mnie. Zamiast F4 to jasność obrazu włącza się.

Taki klawisz jak Fn szwagier na klawiaturze ma?

1 polubienie

Jakaś kombinacja przy już uruchomionym Windows może cofa efekt “aktywnego Fn bez wciskania”, opcjonalnie w Biosie/UEFI a przy dziwnych chińskich laptopach raczej klops.

To od razu sprawdziłem i też nie pomogło.
Update
Już działa sterowanie, ale jest kolejny problem. Przy pełnym ekranie wywala i resetuje ustawienia, i trzeba wszystko na nowo ustawiać. Przy 800x600 wywala, przy mniejszych już nie.