Problem z rootem One Plus 5

Siemanko, piszę tutaj jako ostatnia deska ratunku…

nigdy nie rootowalem tele, sam chciałem się tego nauczyć…

Krok po kroczku z poradników z yt ogarniałem pierwsze problemy i kroczki.

  1. Po chyba wszystkich fuckapach odblokowałem bootlodera
  2. Zainstalowałem na telefonie najnowszego androida w zipie
  3. Ogarnalem twrp przez cmd
  4. W twrp zainstalowałem nowy rom, czyli ten najnowszy android
  5. Udało się działał, zainstalowałem magicdiska , zainstalowałem przez twrp i potem przez apke
  6. Wszystko super, myślałem ze się udało, chciałem sprawdzić czy jest root przez apke root checker, wiec szukam sklep play iiii nie mam?
  7. Ogarnalem ze potrzebuje open gapps abym miał Google play
  8. No dobra, instaluje open gaps, wchodzę w twrp instaluje i pyk error, nie wiem o co chodzi
  9. i tutaj usunąłem przez przypadek wszystko przez wipe…
  10. Byłem w twrp a nie miałem systemu ani nic, byłem w pętli
  11. Potem zaciął mi się twrp, reinstalowalem i instalowałem inne wersje aż któraś zadziałała
  12. Zasintalowalem na kompie najnowszy rom i open gaps i chciałem przenieść na telefon
  13. I tutaj jest problem, nie mogę przenieść tych plików na internal storage mojego one plus 5
  14. A nawet jak jakoś mi przejdzie to jest plik 0mg i w twrp tego jakby nie było
  15. Reinstalowalem wszystko po kolei, nie mam pojęcia co robić a w necie nie mogę tego znaleźć, jedyna deska ratunku myślałem ze będzie wyjęcie karty sd , wsadzenie jej do kompa zainstalowanie co potrzeba i z powrotem do tele, ale okazało się ze one plus takowej karty nie ma xDDD (Nawet nie wiedziałem)
  16. Przesyłam fotki jak to na PC wyglada

Z góry dziekuje za każda podpowiedz



Wszystko przez ten Wipe. Pod TWRP nie możesz podłączyć telefonu o wgrać plików?

Nie, ale ogarnalem po kilku h siedzenia nad tym…

Dopiero, gdy zainstalowałem wersje 3.7 twrp i gdy znalazłem sposób adb push „plik” /sdcard/ w koncu się udało, potem się okazało ze gappsa instalowałem pod android 11 a miałem wgrany 13. Wszystko się udało, root checker pokazuje ze jest zrootowany :slight_smile: