Problem z Rootem Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F

Cześć

Przed chwilą próbowałem zrotować telefon Samsung Galaxy Grand Prime sm-G531F za pomocą tego poradnika : https://www.youtube.com/watch?v=jxnRg3ZygHI&lc=z12itx2zymavypre2234vxbovxvduhnwh04.1491030478207641
i root się nie udał ale to nie wszystko za wszelką cenę próbowałem włączyć telefon od nowa ale to nie pomaga była także próba za pomocą oprogramowania Samsung Kies ale także lipa . W jaki sposób mam Przywrócić telefon ?

A bootloader miałeś odblokowany zanim próbowałeś zrootować telefon?

Poczytaj ten wątek na xda-developers

Może bęzdziesz miał możliwość przywrócenia stock ROM

nie mam pojęcia

problem wygląda na komputerze tak

poczytałem i nadal nie mam pojęcia jak rozwiązać problem

Proces rootowania się nie powiódł. Spróbuj resetować telefon do ustawień fabrycznych jeśli nie próbowałeś tego.

Wyłącz telefon, potem przytrzymaj przyciski Voulme up, Home i Power jednocześnie. Kiedy pojawi się logo Samunga, zwolnij przycisk Power, trzymając pozostałe dwa wciśnięte. Kiedy zobaczysz logo Android uwolnij pozostałe przyciski. Z menu zaznacz opcję “wipe data / factory reset” (użyj przycisku Volume down do nawigacji, wybór zatwierdzasz przyciskiem Power).

jak przytrzymuję te trzy przyciski nic mi się nie pokazuje tylko po chwili Nie uruchamia się ani Download Mode ani logo tylko ten nieszczęsny błąd

i jakieś napisy w lewym górnym rogu

A Samung Kies co wywala przy próbie przywrócenia fabrycznego ROM?

nie po prostu w nieskończoność łączy z telefonem

i czasami wywala próbę połączenia tak jakby cały czas się odłącza i połącza z telefonem nie mam pojęcia ale jest dźwięk jak się odłącza telefon od komputera i jest tak 1/2 razy i tak jak pisałem trzeba w nieskończoność czekać na to "łączenie "
tutaj jest Screen

Przykro mi ale nie jestem w stanie ci pomóc. Nie używałem Samung Kies osobiście i nie wiem dlaczego są problemy z przywróceniem fabrycznego ROM.

Proponuję założyć też wątek na xda-developers z dokładnym opisem modelu, wersji Androida i problemu.

No i czekać cierpliwie. Może ktoś z tutejszych forumowiczów będzie wiedział jak ci pomóc.

dobrze dziękuję tyle też mi pomogłeś:)

tylko dziwne jest to ,że nie mogę włączyć tego “Download Mode” Na YouTube obejrzałem wiele poradników i każdemu działa jak wprowadzą tą kombinację tylko mi nie działa …

Przez “fabryczny ROM” miałem na myśli zainstalowenego przez producenta.

PS

Spróbuj wgrać ten ROM prze Odin.

https://samsung-firmware.org/download/GALAXY%20GRAND%20Prime/o09g/PLS/G531FXXU1APG2/G531FPLS1APG2/

1 polubienie

Instalacja:

Android 5.1.1 Lollipop

  1. Zainstaluj samodzielnie sterowniki “SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones” lub program KIES który automatycznie zainstaluje sterowniki “SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones”
  2. Pobierz odpowiedni ROM i rozpakuj go tak żeby miał rozszerzenie .tar.md5 (jeśli jest samo .tar to dopisz .md5)
  3. Pobierz program Odin Polecam sprawdzony Odin_v3.09
  4. Naładuj baterię telefonu do minimum 60%
  5. Po naładowaniu wyłącz telefon
  6. Teraz wprowadź telefon w tryb DOWNLOAD czyli …
  7. Wciśnij kolejno VOLUME DOWN (dół), HOME, POWER i trzymaj wciśnięte te 3 przyciski, po pojawieniu się trybu DOWNLOAD zatwierdź go wciskając VOLUME UP (góra)
  8. Podłącz telefon do komputera
  9. Uruchom program Odin, telefon powinien zostać wykryty na odpowiednim porcie COM
  10. Wciśnij przycisk AP i wskaż plik z ROMem
  11. Wciśnij Start i cierpliwie poczekaj aż proces zakończy się, a telefon samoczynnie się zrestartuje
  12. Po uruchomieniu telefonu masz zainstalowany czysty ROM
  13. Po wgraniu ROM’u zalecane jest wykonanie pełnego WIPE (wipe data/factory reset oraz wipe cache partition) z poziomu Recovery.
  14. Czyli ponownie wyłącz telefon
  15. Wciśnij kolejno VOLUME UP (góra), HOME, POWER i trzymaj wciśnięte te 3 przyciski i gdy pojawi się logo Samsunga zwolnij klawisze.
  16. W trybie Recovery poruszamy się przyciskami głośności, góra-dół, zatwierdzamy przyciskiem HOME lub POWER.
  17. Po wykonaniu WIPE (wipe data/factory reset oraz wipe cache partition) dajemy na REBOOT SYSTEM i czekamy aż telefon się uruchomi

GOTOWE

przecież pisałem że nie działa mi ten tryb download mode

Co do punktu 7. instalacji to ja nie puszczam przycisków VOLUME DOWN (dół), HOME, POWER tylko trzymając je wszystkie przycisk VOLUME zmieniam na VOLUME UP (góra) czyli przesuwam palec do góry i pojawia się DOWNLOAD i dopiero wtedy puszczam wszystkie przyciski.
Ps.to co ci się pojawia zamiast trybu download,a revovery działa chociaż.
Patrząc na screen z Odina widać że poszło nie tak-jest coś na rzeczy z softem-do końca nie rozumiem co jest tam napisane odnośnie modelu G925 jest to samsung s6 i do niego zainstalowałeś inny soft co widać po wadze pliku na dole,ten poprawny ma ponad 700 Mb:https://www.androidfilehost.com/?fid=24665542585484026 .Prawdopodobnie ucegliłeś telefon-tak przy okazji włączyłeś opcje debugowania usb i odblokowałeś OEM w opcjach programisty-to są podstawy.

tak pamiętam jak włączałem tryb debugowania usb w opcjach programisty bo próbowałem zrotować telefon za pomocą KingRoot ale to nie pomogło to szperałem natknąłem się na dobry poradnik ale jak widać nie był taki dobry ;\

zrobiłem to co pisałeś co do punktu nr.7 nadal nie idzie włączyć trybu download mode robiłem tak trzymam te przyciski volume down home i power i po kilku sekundach daje volume up i nadal mi włącza się to coś z błędem

Dobra musisz teraz ożywić telefon bo posypał się cały soft.Pobierz Z3x shell i Samsung Tool i postępuj zgodnie z instrukcją na filmie z tą różnicą że musisz pobrać odpowiedni soft(stock rom) do swojego modelu telefonu bo jeśli pobierzesz i zainstalujesz podany w filmie to telefon będzie już tylko kosztowną podkładką np.kubek herbaty:http://gstvnet.com/video/watch/idNtb1iixI1IY0 .
Rom:http://samsung-updates.com/details/73128/Galaxy_Grand_Prime_SM-G531F/SM-G531F/XEO/G531FXXU1APG2.htm .
Obejrzyj kilka razy i postępuj tak jak na filmie a telefon ożyje.
Ps.jeśli po tych niemiłych przygodach będziesz chciał zrobić roota do daj znać,podrzucę ci poradnik jak to zrobić nie uszkadzając telefonu.