Problem z Root'em Xperia M5

Witam!
Jakiś czas temu odblokowałem bootloader w mojej Xperii M5 E5603 i wgrałem ten kernel:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=21265

Zrobiłem to po to, bym mógł używać funkcji zabezpieczonych DRM-ami, takich, jak BRAVIA Engine II, czy odszumianie w aparacie.

Później skorzystałem z opcji “Włącz Superuser’a” w aplikacji SuperSU - odznaczyłem ją, bo wtedy nie potrzebowałem Root’a.
Po kilku dniach stwierdziłem, że jednak ten Root mi się przyda. Włączam więc SuperSU, aby zaznaczyć z powrotem opcję "Włącz Superuser’a - a tu niemiła niespodzianka: SU nie jest zainstalowane. O co chodzi?? Czy opcja "Włącz Superuser’a w ustawieniach SuperSU skasowała mi Root’a?
Przeglądałem pamieć telefonu ES Explorerem i znalazłem katalogi /su, /root, a w folderze /su podkatalogi:

screen z zawartości katalogu /su:

Wydaje mi się, że ja tego Root’a mam, tylko jest on niewidoczny dla SuperSU. Jak mogę go aktywować. Dodam jeszcze, że próbowałem ponownie wgrywać ten kernel, lecz nic to nie dało. Zaznaczam, iż zaraz po pierwszym wgraniu kernela Root był.
Proszę o szybką pomoc.
Z góry dzięki

Flashuj supersu.zip link w custom recovery

Na końcu sprawdź apką ze sklepu czy rzeczywiście masz roota np.root checker.

Na moje urządzenie chyba nie ma sprawnego custom recovery. Czytałem trochę o TWRP, ale podobno są problemy ze stabilnością i kilka bugów związanych z USB.
Link:


A może jest jakieś inne Custom recovery?
Jeszcze jedno: Co tak naprawdę robi opcja “Włącz Superuser’a” w ustawieniach SuperSU?

Odznaczenie “Włącz SuperUsera” powoduje usunięcie binarki “su” z katalogu “xbin” lub zabraniem jej praw do uruchomienia, tak zwany “soft unroot”.
Na wielu telefonach SuperSU potrafi pobrać na nowo binarkę i umieścić ją z powrotem w “xbin”, na niektórych niestety nie udaje się mu i trzeba ponownie wykonać roota.
W ES Managerze masz opcję podmontowania systemu plików do zapisu (Root Explorer- przytrzymujesz i wyskakuje “Zamontuj R/W”, a potem zmieniasz z RO na RW.
Jeżeli tego nie jesteś w stanie zrobić to musisz od zera wykonać root’a.

Z recorvery jest wszystko w porządku tylko nie instaluje się(recovery) na zablokowany bootloader-najpierw musisz odblokować bootloader.

Przytrzymałem palec na “Root Explorer” w ES Exploratorze Plików (boczne menu) i pokazuje się błąd:(

“Niestety, próba nie powiodła się. Ta funkcja może nie działać na twoim urządzeniu.”

Jak mam wykonać root’a? Nie mam Custom recovery (pobrany przeze mnie kernel go nie miał), żeby wgrać to TWRP, o którym wspominałem w czwartym poście, trzeba mieć co?? Roota. Normalnie błędne koło. Jest o tym napisane tutaj - jest tak dlatego, gdyż trzeba - przed wgraniem TWRP - usunąć plik “recovery-from-boot.p” znajdujący się w katalogu /system.
Jakieś rady??

Podobno kingroot jest w stanie sobie poradzić z Xperią M5

Tego KingRoota próbowałem już kiedyś i niestety nie dawał rady - wyświetlaL komunikat “Root Strategy Unavaliable. No strategy Now”.

Więc przywróć oryginalne oprogramowanie i wtedy jeszcze raz wgraj custom kernel. Stracisz wszystkie dane, więc zrób kopie zapasową

A mogę zrobić, tak, że we Flashtoolu zrobię wszystko na “exclude” oprócz Kernela? Wtedy wgrałby mi się tylko stockowy kernel, a potem był wgrał ten zrootowany z SuperSU. Co wy na to?