Problem z routeem i dostepem do internetu POmocy ;)

Witam otóż mam router pentagram cerbus p 6331-42 neta z Netia na zlączu TpSa . Skonfigurowalem router pod Netie all śmigała ponad rok. Mikrofiltry pod ADsl kupilem all jest. Nawet sprawdzalem w konsoli cmd czy na zlączce rj-45 jest cos uszkodzone ale pakiety dochodzą . A moj problem polega na tym, ze DIoda PPP na routerze wyłącza sie co 2 min co za tym idzie ? brak internetu a potem znow sie laczy i znow jest i tak w kółko . Dodam ze dioda ADSL swieci sie ciągle nieraz mruga ( czyli kabel telefoniczny jest dobry ) SYS i PWR tez sie swiecą . Dodam ze neta mam 2Gb/s przez co ponad rok nic sie nie dzialo . Dopiero od 2 dni tak sie dzieje , router restartowalem . Ma ktos jakies propozycje bo mam juz dosc ? Z GÓRY DZIEKI > POZDRAWIAM MAKU :expressionless:

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to sprawdzić albo wymienić kable, a następnie zrobić upgrade firmware.

Zauważ że te objawy pojawiły się po opadach deszczu, co wskazuje na zawilgocenie pękniętego kabla.

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: