Problem z Router asmaxa (brak połączenia)

Witam serdecznie

otóż mam problem, mam neostrade 1Mb i chcę ja rozdzielić do drugiego kompa… w tym celu zakupiłem Router Asmax AR 904u postępowałem według instrukcji załączonej do routera ale i tak nie mogę sobie poradzić, Dioda ADSL miga cały czas…

tak sie składa że również nie dawno kupiłem i mi śmiga ładnie ;]

oba komputery masz podłączone tym kablem szerokim czy jeden przez USB? Sterowniki poprawnie zainstalowałeś? powiedz coś więcej :slight_smile:

jeden jest połączony przez USB… i cały czas mi mruga adsl… może trzeba odinstalować modem od neostrady ??

no a jeszcze tego nie zrobiłeś?? :open_mouth:

odinstalowałem modem od neostrady, zainstalowałem router zrobiłem tak jak pisze i nic adsl nadal mruga, może napisz co robiłeś po kolei ?? aha na dole zawsze wyskoczy że kabel sieciowy jest odłączony… jak jest podłączony :expressionless:

a podłącz neostrade(oryginalny modem) i sprawdź czy działa Ci internet bo jeśli nie wykrywa lini to coś musi być na rzeczy

okej już sobie poradziłem :slight_smile: ale teraz mam takie pytanie czy idzie zrobić żeby było można resetować ip bądź też żeby dało sie używać AutoConect ?? jest mi to potrzebne…

eee nie wiem po co Ci AutoConnect ;] ja uruchamiam komputer i od razu mogę działać na internecie żadnego łączenia żadnych okienek :wink: co do ip to rapid share sie kłania ;>? Nie wiem jak to wygląda po zmianie modemu :frowning:

właśnie chodzi o rapida żeby mi się resetowało połączenie i zmieniało ip… aha i jeszcze jedne sprawa mój komputer jest podłączony do routera przez usb i net chodzi wolno… drugi kompuer jest połczony krosowanym i strony na nim szybko wchodzą bez przycinki idzie coś z tym zrobić ??

mam ten sam problem :wink: sprawdź czy masz kartę sieciową w kompie jeśli nie to musisz kupić w sklepie (najzwyklejsza ok 15 zł). Wtedy podłączyć i powinno śmigać, bo USB spowalnia połączenie :roll: Ja jeszcze tego nie zrobiłem bo mi sie nie chce jechać do skolepu:P

okej dzięki za pomoc :slight_smile: już wszystko pasuje :slight_smile: nawet nie musiałem kupować karty sieciowej ponieważ przy płycie mam wejście :slight_smile: ale i tak pewnie co jakiś czas będę się przełączać na modem neo bo tutaj nie idzie resetować tak szybko ;/

no to git :slight_smile:

chyba wystarczy reebot routera i od nowa się połączy z neo i będzie nowe IP, ja wiem czy tak długo zależy jak Twój routerek wstaje, bo nasz w sieci szybko jedynie zczytuje ustawienia do 5-7min przy 33 użytkownikach i wiele ustawień QOS, schedule itp. No i wtedy każdy ma full łacza dopóki nie przeczyta swoich ustawień i się do nich nie zastosuje.

Witam ponownie mam teraz taki problem gdyż zrobiłem format i zainstalowałem router ale u mnie jedynie chodzi przez usb gdy podłączam szeroki kabel to nie wykrywa wg routera co z tym zrobić ??

A sterowniki do karty sieciowej zainstalowałeś ?

o właśnie oto chodziło dzięki

Tylko dlaczego nie zainstalowały się zaraz jak instalowałem wszystko z płytki asusa :roll:

pozdro