Problem z routerem, brak DNS

Mam problem …

Mam w domu 2 komputery i router który działa długo i bez problemów.

No tak zacznę od tego wczoraj net działał do godz 21 ( kiedy siedziałem jeszcze na komputerze ). W nocy router wyłączyła siostra jak zwykle. Internet z rana nie działa , przychodzę ze szkoły dalej to samo. Postanowiłem podłączyć modem od neostrady o dziwo wszystko działa na moim komputerze. Na systemie Vista tzn drugim komputerze pokazuje brak DNS.Gdy router pracuje zarówno na moim jak i siostry nie ma internetu.W połączeniu sieciowym pokazuje mi adres 10.0.0.8. Obie lampki na modemie i routerze świecą się.

DNS i IP miałem w ustawieniach uzyskaj automatycznie i router miał to samo. Więc mam wątpliwości czy ktoś nie zrobił reset ustawień.

Nie wiem co o tym mam sądzić.

No właśnie chyba resecik siostra walneła, chociaż IP Ci powinno nie przydzielać(zależy jak router ma domyślnie) zaglądnij w niego i sprawdź czy nic się nie poprzestawiało.

No tak dzisiaj zacząłem probować ale coś mi nie wychodzi …

Router zakupiłem w sklepie ale instrukcja gdzieś mi się zapodziała :? , i teraz nie mogę sobie poradzić z ustawieniem routera.

Włożyłem płytkę do napędu, wybrałem język i z wybieranej listy ukazały mi się 2 pola z Neostradą A i B ( kompletnie nie wiem co wybrać ). Czy pod czas ustawiania hasła i nazwy mam dać tą co uzyskałem w formularzu podczas rejestracji ( nazwa z @ ).

Druga rzecz to mam ustawione na komputerze automatycznie przydzielaj ip i dns a po resecie nie wiem gdzie jest to na zakładce w routerze. Wiem jak się dostać do konfiguracji routera , ale dalej to już problem z ustawieniem automatycznego ip i dns.

Mój router to Microcom AD 2651

No to się trochę załatwiłeś z tymi standardowymi hasłami. Poszukaj tego na pudełku może tam będą spróbój też epicrouter/epicrouter a jak nie to google…

Co to tego Annexu A lub B to do NEO bodajże A podchodzi. Nazwę podajesz tą co do logowanie jak nie miałeś routera czyli chyba ten e-mail xxx@neostrada.pl czy jakoś tak :stuck_out_tongue: Jak nie to spróbój bez @neostrada.pl

Na routerze na pewno będzie, szukaj dokładnie.