Problem z Routerem (brak dostępu do serwera DNS)

Witam wszystkich serdecznie!

Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Otóż wczoraj spotkałem się z samego ranna z nieprzyjemnym problemem. Otóż włączając komputer okazało się, że moje połączenie z internetem jest niedostępne, a jedyna łączność jaką posiadam jest LAN. Pogmerałem trochę w komputerze i nic nie udało się zrobić. Nie wiele myśląc podpiąłem bezpośrednio kabel od internetu do kompa i … eureka zaskoczyło. Stwierdziłem więc, że to wina mojego routera (D-Link DIR-600, który nie ma nawet pół roku), więc zaraz poleciałem do sklepu i kupiłem nowy, gdyż uznałem, że poprzedni najwyraźniej się skończył. Kupiłem, wróciłem do domu, skonfigurowałem i… ta sama śpiewka. Też tylko i wyłącznie połączenia lokalne. Postarałem się poustawiać wszystko ręcznie (ip,maska pod sieci,DNS), ale i tak to nic nie dało. Kiedy używałem opcji ‘‘diagnozuj i napraw’’ za każdym razem wyskakiwała mi informacja ‘‘nie można połączyć z serwerem DNS (62.179.1.60)’’.

I teraz moja przeogromna prośba do was. Czy możecie mi powiedzieć co mam zrobić z tym problemem, bo mi już się pomysły pokończyły -.-

Parametry komputera:

System: Vista Home Premium 32

Karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller

Operator: UPC (CHELLO)

Router: TP-LINK TL-WR740N

Z góry dziękuję za pomoc!

Spróbuj na poprzednim routerze zmienić kanał nadawania wifi. Zdejmij na chwilę wszystkie zabezpieczenia i zobacz czy nadal nic się nie dziele. Jeśli nie pomoże - zresetuj router (hard reset) i spróbuj skonfigurować w pierwszej kolejności LAN. Jeśli LAN chodzi to już coś, potem przechodź do konfiguracji wifi.

Jeśli to nie pomoże spróbuj zmienić protokół wifi z mixed 11b/g/n na samo g.

Protokół TCP/IPv4 karty bezprzewodowej ustawiony jest na automatyczne otrzymywanie IP I DNS ?

Konradeus ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wszystko już porobione i śmiga jak należy. Dzięki za dobrą radę dark__jedi :wink:

Temat do zamknięcia

Ok. To chociaż napisz w czym był problem, na przyszłość…

Problem był z tym, że nie do końca wiadomo było o co chodzi. Aczkolwiek najwyraźniej router blokował dostęp do serwerów DNS, a po hard resecie wszystko śmiga.

Mój post zaginął. Piszę jeszcze raz.

Pytam bo to zawsze dodatkowe doświadczenie.

Np. mój problem nie rozwiązany:

router-pentagramu-p6362-przez-wifi-dlawi-transfer-t492271.html

Router sprzedałem.