Problem z routerem edimax

Witam, zakupiłam router edimax ar 7084, problem jest taki że chcąc zalogować się na stronę 192.168.2.1 pojawia mi się informacja nie można wyślwietlić strony i teraz nie wiem co zrobić żeby wejśc w ustawienia routera. Każa inna strona w przeglądarce wyświetla się oprócz tej. Co można zrobić żeby to wszytko poustawiać dodam jeszcze że internet mam Multimedia Polska

Witam serdecznie…

Mam dokładnie ten sam ruter i też miałem na poczatku jego użytkowania dokładnie ten sam problem myśąląc ,

że sprzęt jest popsuty …ale wszystko jest ok…zapewniam…

Popostu odłącz od rutera kabel połączeniowy z siecią internetową , nastepnie zrestartuj komputer i wybierz te dane jeżeli nic nie jest pozmieniane w ustawieniach wprowadzonych przez producenta - oczywiście nie podłaczając rutera jeszcze do sieci :

Adres reutera: http://192.168.2.1

user : admin

hasło : 1234

Daj znać czy sie udało … :wink:

Wchodzisz w Start -> Uruchom -> cmd -> Enter. Piszesz ipconfig /all i zatwierdzasz Enterem. Zobacz, co ci wypisze jako brama domyślna. To jest IP bramy, czyli routera. Wpisujesz to w pasek przeglądarki.

Tego routera nie podłączysz do kablówki, bo jest on przeznaczony do linii telefonicznej (ADSL).

oki jest :slight_smile: tylko teraz jak go skonfigurowałam to i tak dios\da adsl mruga na zielono i nie ma internetu :frowning: wiesz mozę jak te ustawienia powinny wyglądać?

A jak ci się udało w ogóle go podłączyć do sieci Multimediów? Przecież to jest router ADSL, na linię telefoniczną, do np. Neostrady. Jak do niego przyłączyłeś kabel koncentryczny telewizyjny?

Do Multimediów potrzebujesz router bez modemu. Łączysz go skrętką sieciową z modemem od Multimediów, który powinien mieć wyjście na RJ-45.