Problem z routerem i publicznym IP

Witam.

Posiadam internet z TOYA . Wczoraj złożyłem wniosek o publiczne IP, ponieważ nie mogłem łączyć się z innymi graczami .

Dostałem emaila że IP zostało przypisane i muszę je aktywować . Aktywowałem zresetowałem modem i router.

Gdy wchodzę w ustawienia routera widzę że IP tam podane jest takie samo jak przydzieliła mi TOYA ( publiczne )

SS : djeel3.jpg

 

Lecz gdy w komputerze wpisuje komendę ipconfig /all , IP jest takie samo jak było :

93nqbd.jpg

 

 

Do modemu mam podłączony Router D link Dir 600 . Komputer bierze internet z routera poprzez Wifi.

 

Nie mam pojęcia co źle robię , szukam po internecie od 3 dni co może mi pomóc.

Chyba już próbowałem wszystkiego więc doszedłem do wniosku, że najlepiej jak na własnym przykładzie pokażę w czym ma  problem.

Liczę na waszą pomoc . :slight_smile:

Czym innym jest IP na routerze a czym innym na komputerze. Komputery z Internetu widza tylko IP twojego routera a nie samego komputera. Żeby móc grać, musisz ustawić port forwarding lub port triggering (w zależności od gry, wpisz w googlach nazwę gry i port triggering to na pewno znajdziesz), żeby komputery z Internetu mogły się za pomocą IP twojego routera połączyć z twoim komputerem.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Hmm mino tego iż wcześniej to ustawiałem to nie działało , lecz zresetowałem ustawienia routera wpisałem jeszcze raz wszystko i wydaje się że działa teraz ok .

Wielkie dzięki Marcinie :).