Problem z routerem Pentagram Cerberus P 6331-42

(Kanal94) #1

Witam mam problem z routerem Pentagram Cerberus P 6331-42, a więc ikona ADSL i PPP gasną co jakieś 2 minuty ADSL pomiga i jak już tam znajdzie wszystko to chodzi internet nie wiem co jest przyczyną tego. To tak jak by się router tracił sygnał. Proszę o pomoc będę wdzięczny.

(Gardner) #2
  1. Zobacz, czy twoje kable telefoniczne nie są prześniedziałe, jak miałem mały modem Neostrady, to nie chciał się połączyć.

2. Jeżeli punkt pierwszy jest błędny to zadzwoń do pomocy technicznej twojego dostawcy usług internetowych (TP, Netia, czy co tam masz... może błąd występuje u nich).

(Kanal94) #3

Dzwoniłem już powiedzieli mi, mogę mieć wirusy ale przeskanowałem kompa i nic

(Gardner) #4

Wirusy? Kiedy to router się rozłącza z siecią, a nie komputer z routerem. Wspomniałeś im o tym? Komputer jako taki nie jest niczemu winien, jeżeli już, to zainfekowałby inne komputery w sieci, ale router zostałby nienaruszony...

Jeśli nie sprawdziłeś wcześniej kabli, to dobrze by było je sprawdzić. Jeżeli już to zrobiłeś, to zadzwoń jeszcze raz do pomocy technicznej i powiedz im, że twój router chociaż jest poprawnie skonfigurowany zrywa połączenie.

(Kpc21) #5

Przecież diody gasną na routerze. Co to ma wspólnego z komputerem? Bo wirusów na routerze chyba nie masz. Nie wiem, czy takie w ogóle są, ale jeśli są, to bardzo rzadko spotykane (jeśli chcesz sprawdzić, czy nie masz wirusów na routerze - jeśli w ogóle takie istnieją - podłącz komputer oryginalnym modemem).

Musisz zgłosić problem techniczny na infolinii (19393 - TPSA, *88 - Netia). Powiedz że migają diody na routerze, a nie w komputerze. Ewentualnie możesz powiedzieć że sprawdzałeś na innym komputerze albo że robiłeś format c:, bo to potwierdziłoby na 100% że nie masz problemów z komputerem.

(Kanal94) #6

Dobra dzięki za pomoc gdy podłączyłem mały modem od neo to mi chodziło dobrze.Coś z modemem się dzieje oddam go na gwarancje powinni rozwiązać problem.

(Frog) #7

kanal94 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif