Problem z routerem Topcom SKYR@CER WBR 354G

Mam router Topcom SKYR@CER WBR 354G. Instrukcja (pl) znajduje się tutaj (żebyś wiedział jak to wygląda) - http://tools.topcom.net/userguides/Skyr … G%20PL.pdf . Celem jest utworzenie sieci domowej (połączenie internetowe + udostępnianie plików i drukarki) między PCetem, a laptopem. Połączenie sieciowe idze przez sieć osiedlową (gniazdo WAN), w porcie WLAN 1 jest podpięty kabelek prowadzący do PC. Problem w tym, że po wykonaniu wszystkich czynności opisanych w instrukcji i zabezpieczeniu (WPA-PSK) a) na PC neta nie ma b) na laptopie neta nie ma, MIMO iż latop wykrywa sieć, z powodzeniem się do niej podłączam, pisze, że jakość jest znakomita. Nie bardzo wiedziałem, jaki wybrać rodzaj połączenia w konfiguracji, więc wybrałem Obtain IP automatically. Tak właśnie wygląda problem. Pomóżcie!

Yoghurtossos , do rutera musisz wpisać twoje IP, przydzielane CI przez usługodawcę, chyba że jest to IP, automatyczne. Jeśli Twój dostawca internetu ma włączoną filtracje adresów MAC, podaj mu adres MAC rutera. Jeśli posiadasz firewall na ruterze, to wyłącz go narazie.